Úvod Zdravie a Štýl Paddleboard je letná zábava nielen pre mladých

Paddleboard je letná zábava nielen pre mladých

648
0
ZDIEĽAŤ

Vodný šport nazývaný paddleboarding nie je populárny už len v cudzích krajinách, ale aj na Slovensku. Každým rokom mu prepadne čoraz viac ľudí, pretože nejde len o zábavu, ale aj relax.

Čo to vlastne je?

Paddelboard sa do celého sveta rozšíril z krásneho Havaja, kde vznikol ako pomocný šport pri vyučovaní surfingu. Momentálne ide o najrýchlejšie sa rozširujúci doskový šport a to nielen u mladej generácie, ale aj u vekovo starších skupín. Dôvodom je, že má veľa možností využitia a vôbec na jeho používanie nepotrebujeme more. Naopak, paddleboardy môžeme pokojne používať na hocijakej vodnej ploche ako jazerá, rieky, či vodné nádrže. Keďže veľmi veľa Slovákov dovolenkuje práve na Slovensku, paddleboard je doskou, ktorá dokáže spríjemniť nielen pobyt pri vode, ale celú letnú sezónu. Na jeho používanie nie je potrebný ani vietor a iné podmienky, ktoré by užívateľov obmedzovali.

Vzhľadom k tohtoročnej situácii sa na pravú prímorskú dovolenku nedostaneme a preto je dobré rozmýšľať, ako spríjemniť chvíle nielen sebe, ale aj rodine a priateľom. Paddleboard je síce určený pre jednu osobu, no výborný je aj ako skupinová zábava. Je veľmi pravdepodobné, že tento rok zažije paddleboarding aj na Slovensku veľký boom a havajské dosky zaplavia slovenské jazerá a nádrže. Ak by ste si mysleli, že je to aktivita len pre mladých, tak sa veľmi mýlite. Pádlovanie je vhodné aj pre staršie ročníky, ktoré chcú zažiť zábavu a adrenalín dokopy.

Zoberte ho jednoducho na chrbát

Veľkou výhodou tohto športu je jeho bezpečnosť a dostupnosť. Keďže sa pádluje na vode, nehrozia pri aktivite žiadne väčšie úrazy, no pri deťoch a neplavcoch je samozrejmosťou plávacia vesta. Paddleboarding nie je ani finančne náročný a nezaťaží váš rodinný rozpočet. Ak nie ste si istý, či je to práve druh športu, ktorý vás bude baviť, najprv ho vyskúšajte a až potom ho kúpte. Dosky sa dajú požičať vo väčšine rekreačných oblastí s vodnými plochami, takže dostupnosť je viac než dobrá. V prípade, že sa vám paddleboard zapáči a budete si ho chcieť zopakovať, oplatí sa vám do neho investovať.

Zložitý nie je ani jeho transport, pretože moderná výroba a nafukovacie technológie ho umožňujú zbaliť do batohu. Ani tri metre dlhý nafukovací paddleborad tak nie je problém a naložíte ho pohodlne nie len do auta, ale odnesiete ho aj na chrbte. Tak čo, oslovil vás? Ak áno, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam širokú ponuku paddleboardov, ale aj iných športových pomôcok.