Úvod Automagazín Vyberte kvalitné pneumatiky jednoducho a rýchlo

Vyberte kvalitné pneumatiky jednoducho a rýchlo

1095
0
ZDIEĽAŤ

Každý z vodičov, minimálne z tých zodpovedných, si veľmi dobre uvedomuje, že bezpečnosť na cestách musí byť, a to v každom prípade. K tomu, aby bola vaša jazda nielen bezpečná, ale aj komfortná, a to v podstate v každom počasí, vo vysokej miere prispievajú pneumatiky, ktoré sú jediným komponentom spájajúci vozidlo s vozovkou. Z tohto dôvodu by ste mali meniť pneumatiky zhruba každých päť rokov, pričom niekedy to môže byť aj za kratšiu dobu, čo už samozrejme závisí od toho, ako často jazdíte, prípadne aký štýl jazdy preferujete. Aj vy premýšľate nad tým, že už je najvyšší čas vymeniť staré letné pneumatiky za nové?

Pneumatiky podľa triedy

Vedeli ste o tom, že lacné pneumatiky rozdeľujeme na základe tried? Treba podotknúť, že triedy sú závislé na štýle jazdy, ktorú preferujete, ale tiež krajine, v ktorej jazdíte najčastejšie. Pneumatiky, ktoré zaraďujeme do ekonomickej triedy, sú vhodné pre mestské vozidlá a pre šoférov, ktorí uprednostňujú pokojnú jazdu bez zbytočného náhlenia sa. Do strednej triedy patria pneumatiky, ktoré sa najčastejšie používajú v prípade áut strednej triedy, kde môžeme zaradiť sedany, kombi a liftbacky. Pneumatiky, ktoré patria do vysokej triedy sú vhodné pre vozidlá strednej až vysokej triedy s vysokým výkonom, čiže sú vhodné pre šoférov, ktorí sa neboja rýchlej či adrenalínovej jazde trebárs po diaľnici.

Hliníkové disky musia byť!

Či už máte pneumatiky ekonomickej, strednej alebo vysokej triedy, hliníkové disky by mali byť bezpodmienečnou súčasťou vášho vybavenia, pretože i tie výrazne ovplyvňujú vašu jazdu, ba dokonca určitým spôsobom ovplyvňujú životnosť vášho vozidla.

Ekonomické riešenie s ohľadom na vysokú kvalitu

Ekonomickým a zároveň vysokokvalitným riešením sú letné pneumatiky Matador, ktoré sú určené pre všetkých tých, ktorí uprednostňujú renomovaného slovenského výrobcu pneu – Matador. Vysoká životnosť, výborné jazdné vlastnosti, nízky valivý odpor či nižšia spotreba sú len niektoré z predností, prečo dať prednosť overenému výrobcovi, ktorý je príkladom toho, že aj kvalitný produkt je možné zakúpiť za výhodnú cenu!