Úvod Dom, byt a záhrada Viete, prečo je podlahové kúrenie finančne výhodné?

Viete, prečo je podlahové kúrenie finančne výhodné?

91
0
ZDIEĽAŤ
Viete, prečo je podlahové kúrenie finančne výhodné?

Čo je najnepríjemnejší pocit ráno po prebudení? No predsa to, keď stúpite na studenú podlahu ihneď po tom, ako ste vyliezli z teplej postele. Prečo by ste mali tento nepríjemný pocit zažívať počas celej zimy, keď môžete vymeniť staré kúrenie za podlahové?

Podlahové kúrenie je finančne nenáročné

Pri hľadaní firmy, ktorá by z vášho domova vytvorila teplú oázu sa obráťte na odborníkov z firmy podlahové kúrenie Prešov ENERTOP. Zaručujeme vám, že budete prekvapení z profesionálneho prístupu a tiež skvelých cien. Podlahové kúrenie je riešením nielen pre novostavby, ale aj pre staršie rodinné domy, v ktorých je veľkým problémom vykúriť všetky miestnosti do príjemnej teploty. Podlahové kúrenie sa dá individuálne regulovať a zabezpečí požadovanú teplotu aj v tých najväčších miestnostiach. Vy budete spokojne chodiť po dome bosí a deti sa pri vás budú hrať na zemi bez toho, aby mrzli, kýchali alebo sa nachladili. Teplotné úniky vám nehrozia ani pri vetraní. Podlahové kúrenie eliminuje vírenie prachových častíc, ktoré je častým javom pri kúrení pomocou radiátorov. Tento spôsob kúrenia znamená znižovanie rizika vzniku alergií, vytvárania vlhkosti alebo naopak príliš vysušeného vzduchu. Navyše nestratí váš dom oku lahodiaci vzhľad, o ktorý ste sa roky usilovali. Už nikdy viac vás nerozzúri pohľad na nepekný radiátor, už nikdy vám nebude zima ani počas najväčších mrazov a už nikdy vás nevytočí do nepríčetnosti účet za kúrenie. Vrásky na čele vám nebude robiť ani servis podlahového kúrenia. Podlahové kúrenie je veľmi úsporné, pretože na vytváraní tepla sa podieľa tepelné čerpadlo.

Tepelné čerpadlo je zázračnou technológiou

Tepelné čerpadlá sú zázrakom spomedzi výdobytkov technológií. Čerpadlo dokáže chladiť, vykurovať a dokonca ohrievať vodu. To všetko so sebou prináša úsporu na energiách pri nízkych vstupných nákladoch. Navyše získate komfort, ktorý by ste pri inom spôsobe vytvárania tepla alebo ochladzovania nedosiahli. Ako je možné, že je podlahové kúrenie poháňané tepelným čerpadlom tak lacné? Je to dané tým, že tepelné čerpadlo využíva vo svoj prospech tepelnú energiu z okolitého prostredia. Čerpadlo je síce napojené na elektrinu, ale jej spotreba je minimálna. Technologicky je čerpadlo zložitým systémom, ktorý však pracuje jednoduchým spôsobom. Výmenník vo vnútri tepelného čerpadla získa teplo napríklad zo zeme a prenesie ho na chladivo. Následne sa energia zmení na paru a tlak sa postará o teplo vo vašom domove. Posledným krokom je premena tepla na kvapalinu, čím je dovŕšený cirkulačný proces.