Úvod Zaujímavosti Chystáte sa na výlet do lesa? Nezabudnite na tieto pomôcky

Chystáte sa na výlet do lesa? Nezabudnite na tieto pomôcky

141
0
ZDIEĽAŤ
Chystáte sa na výlet do lesa? Nezabudnite na tieto pomôcky

Výlety do lesa patria pre mnohých z nás medzi najkrajšie spomienky z detstva. Ak sa chystáte osviežiť ich a pripravujete výlet do lesa, nemali by ste zabudnúť na tú správnu výbavu. Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom všetky nevyhnutnosti zhrnieme. Veríme, že si svoj výlet užijete a vytvoríte si nové krásne spomienky.

Vhodné oblečenie a obuv

Hneď na začiatku vás upozorníme na vhodné oblečenie a obuv. Ak sa chystáte na turistiku, samozrejmosťou by pre vás mali byť turistické topánky. Víkendová prechádzka lesom však nie je na výbavu náročná, ale rozhodne stavte na šnurovacie topánky, ktoré držia vaše chodidlo pevne. Nezabudnite ani na ruksak s pohodlnými polstrovanými popruhmi umožňujúci zbaliť si všetko nevyhnutné a pohodlne to odniesť na miesto určenia.

Ochrana proti hmyzu a základné pomôcky na ošetrenie

V tomto prípade máme na mysli predovšetkým repelent, ktorý by nemal chýbať vo vašej základnej výbave. Repelent odporúčame aplikovať nielen na odhalenú pokožku, ale jemne ním postriekať i oblečenie. Zabezpečíte si tak lepšiu ochranu pred hmyzom, najmä pred kliešťami, ktoré často lezú po oblečení, až kým nenájdu odhalenú pokožku.

Ak vás už nejaký hmyz uštipne alebo sa v prírodne poraníte, mali by ste mať po ruke základné pomôcky na ošetrenie. Príkladom je:

  • dezinfekcia v spreji (je možné ju aplikovať i na štípance, ktoré budú menej svrbieť)
  • leukoplast (jednotlivé kúsky alebo si zabaľte aj nožnice na jeho odstrihnutie)
  • panthenol (výborný predovšetkým pri spálení pokožky slnkom)

Prenosný plynový varič

Mnoho miest neumožňuje zakladať oheň kvôli nebezpečenstvu vzniku požiarov. Ak sa chystáte na dlhší výlet do lesa, ktorý bude spojený s prípravou jedla, plynový horák môže byť užitočným pomocníkom. Vďaka plynovému variču nebudete riskovať pokutu. Mnoho modelov sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a plynový horák na kartuše si tak pohodlne zbalíte i do svojej batožiny.

Plynový varič disponuje okrem prepracovaného dizajnu i bezpečnostnou poistkou. Nie je ptorebné obávať sa vážnej nehody, ak stavíte na skutočne kvalitný výrobok. Varič si so sebou môžete pribaliť okrem výletu do lesa i na letnú dovolenku. Praktické rozmery a vymeniteľné plynové kartuše vám umožnia pripraviť si svoje obľúbené jedlo prakticky kdekoľvek.

Napriek zaručeniu najvyššej miery bezpečnosti vám však odporúčame postupovať podľa pokynov výrobcu a zbytočne s varičom neexperimentovať. Výhodou je, že ak sa plynový varič stane súčasťou vašej výbavy, neprekvapí vás vypadnutie elektrickej energie ani doma.

Na extrashop.sk objavíte kvalitné plynové variče spolu s náhradnými plynovými kartušami. Zakladáme si na tom, že všetky naše výrobky vám spríjemnia výlet do prírody i letnú dovolenku. S plynovým varičom si môžete svoje obľúbené jedlo dopriať kedykoľvek a kdekoľvek. Tak neváhajte vyraziť za dobrodružstvom.

 

Unsplash.com