Úvod Zdravie a Štýl Viete aký máte typ pleti?

Viete aký máte typ pleti?

46
0
ZDIEĽAŤ
Viete aký máte typ pleti?
Viete aký máte typ pleti?

Správna starostlivosť o pleť je základom bezchybnej pokožky. Ak sa o pleť staráte najlepšie ako viete, ale stále máte pár problémov môže byť chyba v kozmetike, ktorú používate. V prvom rade je dobré ak poznáte aký typ pleti máte. Následne si môžete zaobstarať vhodnú kozmetiku určenú práve na váš typ pleti.

Normálna pleť

Normálna pleť je ideálna, nie je ani mastná ani suchá, nie je citlivá a nebýva podráždená. Problémom je, že normálny typ pleti má veľmi málo ľudí a aj to nie navždy. Vekom, vplyvom okolia ale aj stravovaním sa typ pleti mení. Normálna pleť je ružovkastá, matná a má jemné póry. Nenájdete na nej žiadne začervenanie, fľaky, čierne bodky ani lesklé mastné miesta.

Starostlivosť o normálnu pleť nie je náročná. Nepotrebujete žiadne špeciálne produkty. Zamerajte sa ale na jej dôkladné vyčistenie (ráno a večer) a odstránenie nečistôt. Raz týždenne peelingom odstráňte odumreté kožné bunky.

Mastná pleť

O mastnej pleti hovoríme ak dochádza k nadmernej tvorbe kožného mazu. Prejavuje sa to lesklou tvárou a rozšírenými pórmi. Tento typ pleti je pomerne bežný. Ak aj mastnotu z pokožky utriete o chvíľu sa tam objaví znova.

Na starostlivosti o mastný typ pleti si dajte záležať. Kozmetické produkty určené na mastnú pleť zmierňujú tvorbu kožného mazu, majú protizápalové a antibakteriálne účinky. Dbajte hlavne na dôkladné čistenie kožných pórov čím môžete predísť akné.

Ak sa na pleti objavili čierne bodky alebo biele pupáčiky ide o typy akné. V tomto prípade sa už zamerajte na kozmetiku na pleť s akné.

Suchá pleť

Ak máte pocit, že je vaša pleť napnutá, vaša pokožka je hrubšia a vrásky výraznejšie máte pravdepodobne suchú pleť. Tento typ pleti má problém s vlhkosťou, ktorú jednoducho nedokáže udržať. V tomto prípade sa zamerajte na kozmetiku, ktorá obsahuje hydratačné zložky a zložky, ktoré vytvárajú na koži ochrannú bariéru a zabraňujú jej vysúšaniu.

Zmiešaný typ pleti

Mastné čelo, nos a brada a mierne pnutie na lícach a okolo úst – takto sa prejavuje zmiešaný typ pleti. Každá časť tváre si vyžaduje inú starostlivosť. Na mastnú pleť používajte kozmetiku určenú na starostlivosť o pleť s akné (alebo mastnú pleť). Na zvyšné miesta na tvári môžete naniesť kozmetiku určenú na suchú pokožku. Na celú pleť môžete použiť hydratačné séra, ktoré pokožku hydratujú a zvýšia jej obranyschopnosť.