Úvod Dom, byt a záhrada Konečne váš! Zariaďte si byt podľa seba a užite si pocit domova

Konečne váš! Zariaďte si byt podľa seba a užite si pocit domova

44
0
ZDIEĽAŤ
Konečne váš! Zariaďte si byt podľa seba a užite si pocit domova

Konečne ste si kúpili byt a neviete sa dočkať, kedy sa do neho konečne nasťahujete? Skôr ako tak urobíte je potrebné byt zariadiť. Ak v tomto momente vaše nadšenie z kúpi nehnuteľnosti kleslo nezúfajte. Nenechajte si radosť z bytu pokaziť a prečítajte si tento článok.

Spoznajte byt

Ak ste si kúpili byt v novostavbe môžete si ho prezrieť ešte nezariadený. Niektoré developerské spoločnosti ponúkajú na svojich webových stránkach možnosť pozrieť si byt zvnútra, môžete pozrieť napríklad tu. Niekde nájdete fotky už zariadeného bytu, inde pôdorys. Vďaka tomu získate predstavu o rozložení miestností a môžete pomaly plánovať ako byt zariadite.

Pokiaľ ste kúpili starší byt a pred kúpou ste si ho prezreli je možné že bol zariadený. Prezrite si ho znova ale bez nábytku. Môžete sa tak slobodnejšie rozhodnúť čo a kam dáte.

Štýl bývania

Skôr ako začnete nakupovať nábytok vyberte si svoj štýl bývania. Nemusíte sa ho držať do posledného detailu ale pri výbere farieb, nábytku a dekorácií vám to značne uľahčí rozhodovanie. Navyše, vyhnete sa impulzívnym nákupom, kedy kúpite všetko čo sa vám páči a nakoniec zistíte, že jednotlivé kusy spolu nesedia.

Postupnosť

Pri zariaďovaní bytu dodržujte postupnosť. Kým je byt prázdny položte podlahy a vymaľujte. Nebude vám nič zavadzať a práca pôjde od ruky. Farby a aj materiál by mali byť už v súlade so štýlom, ktorý ste si vybrali.

Ďalším krokom je zariaďovanie. Zistite si aký máte rozpočet a začnite nakupovať nábytok. Ak vám výška rozpočtu nedovolí zariadiť celý byt zamerajte sa hlavne na väčšie a potrebné kúsky nábytku. Medzi ne patrí posteľ, skrine, sedačky, stôl a stoličky. Najlepšie ale je ak sa vám podarí zariadiť celý byt naraz. Pokiaľ môžete s nasťahovaním chvíľu počkať počkajte, došetrite si chýbajúce financie a začnite byt zariaďovať.

Zariaďovanie vám môže uľahčiť zoznam. Na zoznam spíšte všetko čo chcete do každej izby dať. Na každú izbu vytvorte jeden zoznam a kupujte len to, čo máte na nich.

Dekorácie nechajte na koniec ale nezabúdajte na ne. Aj keď dekorácie nie sú nevyhnutné a nejaký čas bez nich vydržíte práve oni vyvolajú v byte ten správny pocit domova.