Úvod Financie a ekonomika Ušetriť na Vianoce nie je jednoduché

Ušetriť na Vianoce nie je jednoduché

1112
0
ZDIEĽAŤ

Peniaze z našej peňaženky miznú zázračným tempom, no najmä v tomto období, kedy musíme myslieť aj na blížiace sa sviatky tento deficit pociťujeme o to viac.

Náš príjem si vyžaduje nielen nákup darčekov, ale aj príprava slávnostnej večere, pečenie, ale aj potrebné dekorácie. Nie všetko, čo nám zostalo z minulého roka sa dá aj skutočne použiť. Na strane druhej však zasa nemusíme mať každý rok živý stromček, či výzdobu v modernej farbe. Aj takto sa predajcovia snažia nalákať nás na nový, no v podstate rovnaký vianočný tovar, ako máme už aj tak doma.

Pred Vianocami teda treba byť opatrní a nekupovať všetko, čo sa javí ako akcia. Aj tu je totiž často schovaná realita v prehnane vysokej cene a keďže nemáme veľa času porovnávať, zväčša kúpime prvé, na čo natrafíme. Porovnávať sa, samozrejme, oplatí aj tu.

Peniaze nám z vrecka však neťahajú len blížiace sa dni, ale aj domácnosť a samozrejme auto. Toto sú asi najdrahšie položky našich výdavkov, no ak sa chcete na Vianoce tešiť napríklad s novým plotom, neodkladajte jeho kúpu opäť, ale kliknite na plotybratislava.sk. Konečne tak aj Váš nový domov dostane skutočne sviatočný vzhľad.

Kvôli zime, mrazom a snehu však potrebuje Vašu pozornosť aj samotné auto. Ak chcete na ňom cestovať do práce, ale napríklad aj za zimným oddychom, jednoducho musí byť v dobrom technickom stave. Zásadné teda nie sú len pneumatiky, ale napríklad aj brzdy. Ak tie Vaše už čo-to pamätajú, kúpte nové brzdové kotúče najlacnejšie u internetového predajcu na tirshop.sk.

 

FOTO: plotybratislava.sk