Úvod Dom, byt a záhrada Ukrytý poklad – drevené kvetináče

Ukrytý poklad – drevené kvetináče

289
0
ZDIEĽAŤ

Oko azda každého z nás poteší záhrada plná rozkvitnutých kvetov. Tie ale nemusia byť iba na záhonoch záhrad, často zdobia i okenné parapety a balkóny bytov. V každom prípade, aby sa kvetom darilo a celkový estetický dojem nebol zničený ošarpanými obalmi, je dôležité vybrať vhodné kvetináče.

Možno ste pri jarnom upratovaní v pivnici alebo na povale našli staré drevené kvetináče. Určite ich nevyhadzujte! Nové totiž stoja veľa peňazí a tie staré môžu ešte dobre poslúžiť a urobiť veľa parády. Stačí sa s nimi trošku pohrať a za chvíľku budete mať skvelú dekoráciu na parapet, balkón či záhradu.

Ak boli kvetináče skladované vo vlhku, vyložte ich na slnko a nechajte najprv preschnúť. Potom obrúste jemným šmirgľovým papierom, aby bol povrch dokonale hladký. Následne ešte oprášte a ošetrite Luxol Impregnáciou. Vďaka špeciálnemu zloženiu penetruje drevo do hĺbky a dlhodobo ho chráni. Ak chcete docieliť aktívnu biocídnu ochranu, ošetrite predmet dvomi nátermi.

Finálny šmrnc dodáte lazúrou Luxol Originál, ktorú nanášajte v smere vlákien. Nová receptúra prináša vylepšené vlastnosti, akými sú vysoká priľnavosť, zvýšená vodovzdornosť, mechanická odolnosť a hlboká penetrácia. Vďaka minimálnemu zápachu je lazúra vhodná i pre použite v interiéri. Pre vytvorenie efektívnej ochrany sa odporúča lazúru nanášať aspoň v dvoch vrstvách. Kvetináče tak budú opäť ako nové a môžete si do nich zasadiť kvety či bylinky.