Úvod Zdravie a Štýl Účinná operácia očí laserom: Okuliare už len ako doplnok

Účinná operácia očí laserom: Okuliare už len ako doplnok

1286
0
ZDIEĽAŤ

Hodia sa vám okuliare, no zároveň vás obmedzujú pri športe či každodenných aktivitách? Operácia očí laserom je spôsob, vďaka ktorému sa môžete s dioptriami rozlúčiť. Ak sa vám však okuliare skutočne páčia, môžete nosiť tie bez dioptrií ako módny doplnok.

Operácia očí laserom

Dnešné moderné lasery umožňujú šetrne odstrániť rôzne očné vady, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť či ich kombinácie s astigmatizmom. Tiež je možné laserom vyriešiť problém, pri ktorom potrebujete okuliare na čítanie vo veku vyššom ako štyridsať rokov. Operácia očí laserom dnes prebieha len s minimálnym využitím mechanických nástrojov. Tie najdôležitejšie časti sú vykonávané výlučne laserom, čo prináša vysokú mieru bezpečnosti a šetrnosti zákroku.

Rýchlo domov

Oko je znecitlivené anestetickými kvapkami, takže zákrok nie je bolestivý. Operácia očí laserom je dnes už rýchly ambulantný zákrok, po ktorom môžete ísť domov. Vďaka šetrným technológiám a postupom je aj pooperačný priebeh veľmi rýchly. Dobre vidieť bez okuliarov je skutočne pohodlné a príjemné.

Na začiatok dôkladné vyšetrenie

Laserovej operácii však musí vždy predchádzať dôkladne vyšetrenie u očného lekára. To môže trvať aj hodinu. Vyšetrenia sa nemusíte obávať, keďže nie je bolestivé, môže však byť pre niekoho trochu nepríjemné. Až potom podľa výsledkov komplexného vyšetrenia vám očný lekár pomôže vybrať ten správny zákrok.

Nezabúdajte na prevenciu

Návštevu očného lekára by ste však nemali opomínať ani po operácii. Preventívne očné prehliadky by mali byť samozrejmosťou, pretože niektoré začínajúce očné ochorenia sa dokážu zistiť len počas nich. Zároveň tak budete mať dokonalý prehľad o zdraví vášho zraku.

 

Foto: Pixabay