Úvod Uncategorized Trendy v interiérových farbách pre rok 2024

Trendy v interiérových farbách pre rok 2024

39
0
ZDIEĽAŤ
Trendy v interiérových farbách pre rok 2024
Trendy v interiérových farbách pre rok 2024

Svet trendových farieb nie je len o estetike. Ide spôsob, ako premeniť váš domov na priestor plný energie s nádychom pohodlia. Každý rok prináša nové trendy v oblasti farieb na steny a v roku 2024 tomu nebude inak. Prejdite si s nami najnovšie trendy, ktoré odporúčajú interiéroví dizajnéri pre nasledujúci rok v oblasti farebnosti stien. Nebojte sa experimentovať s novými kombináciami a farbami, aby ste svojmu domovu dodali moderný a štýlový vzhľad.

Návrat k pastelovým tónom

V roku 2024 sa vracajú pastelové farby s novým a moderným prístupom. Mäkké odtiene ružovej, modrej a žltej vytvárajú jemnú a upokojujúcu atmosféru. Pastelové farby sa stávajú základom pre vytváranie štýlových a elegantných interiérov, pričom pridávajú do miestnosti dojem svetlosti a priestrannejšieho vzhľadu.

V budúcom roku bude trendom experimentovať s odvážnymi kombináciami kontrastných farieb. Kombinácia tmavších odtieňov, ako sú hlboká zelená alebo bohatá bordová, s jemnejšími farbami, napríklad svetložltou alebo béžovou, vytvára dramatický a zároveň vyvážený vizuálny dojem. Táto stratégia pridáva do interiéru šmrnc a osobitý štýl. Farbám stien sa dá prispôsobiť aj textil. Prehoz na posteľ premení farba na textil na vami požadovaný farebný odtieň.

Neutrálne môže byť veľmi moderné

Nie každému vyhovujú pastelové farby alebo kontrastné kombinácie. Pre túto skupinu ľudí je dobrou správou, že aj neutrálne farby sú a budú in. Neutrálna farba nie je len bezvýrazná alebo nudná. Stáva sa základom pre moderný a elegantný vzhľad. Svetlé odtiene sivej, béžovej a krémovej poskytujú základ, ktorý môžete ľahko kombinovať s ďalšími farebnými prvkami a doplnkami. Táto farebná schéma umožňuje flexibilitu a ľahkú zmenu štýlu interiéru.

Prírodné bude vždy na výslní

Prírodné farby a prírodné materiály sú symbolom škandinávskeho štýlu, ktorý je tu s nami už niekoľko rokov. Tieto farby budú vždy na výslní spolu s doplnkami ako sú izbové rastliny alebo vlnené koberce. V roku 2024 sa iste veľa ľudí obráti k prírodným farbám, ktoré pridávajú do domova dojem pokoja a spojenia s prírodou. Odtiene zelenej, hnedej a teplej oranžovej vytvárajú atmosféru, ktorá napodobňuje vonkajšie prostredie. Uvedené farby nie sú len štýlové, ale tiež posilňujú pocit harmónie a pohody.

Farby pre high-tech domácnosti

S nástupom digitálnych technológií a smart domácností prichádzajú do módy aj farebné odtiene, ktoré odrážajú digitálnu éru. Elektrické modré, neónové žlté a sýte fialové sú farby, ktoré získavajú popularitu v moderných interiéroch. Farby vám nemieša každá drogéria alebo obchod farby laky podľa vašich predstáv. Tieto odvážne a výrazné farby pridajú do vášho domova prvok futuristického a moderného štýlu.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter