Úvod Uncategorized Ako začať investovať s malým kapitálom: Praktický sprievodca

Ako začať investovať s malým kapitálom: Praktický sprievodca

36
0
ZDIEĽAŤ
Ako začať investovať s malým kapitálom: Praktický sprievodca
Ako začať investovať s malým kapitálom: Praktický sprievodca

Investovanie je časom overený spôsob, ako vaše peniaze pracujú za vás, zatiaľ čo vy pracujete na ich zarábaní. Warren Buffett, legendárny investor, definoval investovanie ako “odkladanie spotreby teraz, aby ste mali možnosť spotrebovať viac v budúcnosti.” Investovaním vašich peňazí pravidelne ich môžete v priebehu času výrazne zvýšiť. Preto je dôležité začať investovať čo najskôr a hneď, ako máte nejaké peniaze ušetrené na tento účel. Burza je dobrým miestom na začiatok.

Či už máte bokom 1 000 eur alebo môžete zvládnuť len extra 25 eur mesačne, môžete začať. Majte na pamäti, že existuje veľa toho, čo sa môžete a mali by ste sa naučiť o investovaní do akcií, aby ste dosiahli finančný úspech. Avšak teraz si prečítajte kroky, ako začať tento proces.

Kroky na Začatie

  1. Definujte svoju toleranciu k riziku – Aká je vaša tolerancia k riziku (šanca, že pri investovaní stratíte peniaze)? Akcie sa kategorizujú rôznymi spôsobmi, ako sú akcie s veľkou kapitalizáciou, akcie s malou kapitalizáciou, agresívne rastové akcie a hodnotové akcie. Všetky majú rôzne úrovne rizika. Keď určíte svoju toleranciu k riziku, môžete zamerať svoje investičné ciele na akcie, ktoré jej zodpovedajú.
  2. Rozhodnite sa o svojich investičných cieľoch – Mali by ste si tiež určiť svoje investičné ciele. Pri otváraní maklérskeho účtu sa vás online maklér spýta na vaše investičné ciele (a vyššie spomenutú úroveň rizika, ktorú ste ochotný podstúpiť).
  3. Určite si svoj investičný štýl – Niektorí investori chcú aktívne zasahovať do správy svojich investícií, zatiaľ čo iní uprednostňujú nastaviť a zabudnúť. Váš preferovaný prístup sa môže zmeniť, ale rozhodnite sa o prístupe na začiatok.
  4. Vyberte si svoj investičný účet – Dôchodkový plán v práci: Môžete investovať do rôznych akciových a dlhopisných vzájomných fondov a cieľových fondov prostredníctvom dôchodkového plánu v práci.
  5. Naučte sa diverzifikovať a znižovať riziko – Diverzifikácia je dôležitý investičný koncept, ktorý je potrebné pochopiť. Stručne povedané, investovaním do rôznych aktív, alebo diverzifikáciou, znižujete riziko, že výkon jednej investície vážne poškodí návratnosť vášho celkového investičného portfólia.

Základné informácie o otvorení účtu – Mnohé finančné inštitúcie majú minimálne požiadavky na vklad. Inými slovami, neakceptujú vašu žiadosť o účet, ak nevložíte určitú sumu peňazí.

Náklady na investovanie do akcií – Komisie a poplatky, ako hovoria ekonómovia, nič nie je zadarmo. Všetci makléri (investičné platformy) musia zarábať peniaze od svojich zákazníkov jedným alebo druhým spôsobom.

Ak začínate ako investor, je možné investovať do akcií s relatívne malou sumou peňazí. Budete si musieť urobiť domácu úlohu, aby ste určili svoje investičné ciele, toleranciu k riziku a náklady spojené s investovaním do akcií a vzájomných fondov. Mali by ste si tiež preskúmať rôznych maklérov (investičné platformy), aby ste zistili konkrétne požiadavky každého z nich a ktorý by mohol najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Viac zaujímavých tipov na precitamsi.sk.