Úvod Zdravie a Štýl Trápi vás šedý zákal? Spoznajte nový a bezpečnejší zákrok

Trápi vás šedý zákal? Spoznajte nový a bezpečnejší zákrok

1872
0
ZDIEĽAŤ

Šedý zákal je veľmi časté ochorenie, ktoré sa objavuje najmä, no nie výlučne, u pacientov vyššieho veku. V súčasnosti neexistuje iná liečba, ktorá by vás dokázala šedého zákalu zbaviť, len operačný zákrok. Na jeho zastavenie nepomáhajú lieky, kvapky ani masti a bez operácie sa šedý zákal rozvíja ďalej a môže viesť až k slepote. Zákrok by ste preto rozhodne nemali odkladať.

Niet sa čoho báť!

Operácia šedého zákalu, pri ktorej sa nahradí stará vlastná šošovka novou, umelou, je v súčasnosti najúspešnejšou a zároveň najbezpečnejšou operáciou. Pacienti sa vďaka používaným technológiám a dlhoročnej praxi lekárov nemajú čoho obávať. Už aj na Slovensku máte možnosť podstúpiť operáciu šedého zákalu pomocou novej, ešte bezpečnejšej metóde FEMTO Z-KATARAKTA. Takýto typ operácie prebieha pomocou lepšieho a presnejšieho laseru Ziemer FEMTO LDV Z8. Jediná klinika na Slovensku, ktorá má tento prístroj k dispozícii, je očná klinika iClinic, ktorá patrí k tým najbezpečnejším klinikám vôbec.

Príprava na operáciu

Pred operáciou šedého zákalu musíte ešte absolvovať predoperačné vyšetrenie. Na ňom vám lekár zistí, v akom štádiu sa ochorenie nachádza, ako vplýva na vaše videnie, prípadne odhalí iné očné problémy. Podľa výsledkov z vyšetrenia sa potom vypočíta, akú vnútroočnú šošovku daný pacient potrebuje. Tri dni pred operáciou je potrebné kvapkať si špeciálne očne kvapky.

Šedý zákal vyrieši rýchla operácia

Operácia šedého zákalu trvá približne 15 minút. Po zákroku sa pacientovi oko zalepí a už po hodine môže ísť domov. Oku musí byť zalepené 24 hodín po operácii a spravidla na druhý deň nasleduje kontrola, kedy sa odlepí. Aspoň mesiac by ste mali nosiť slnečné okuliare.

 

Foto: Bigstockphoto