Úvod Zaujímavosti Tipy pre gurmánov: Kde sú najlepšie reštaurácie v Trnave?

Tipy pre gurmánov: Kde sú najlepšie reštaurácie v Trnave?

18
0
ZDIEĽAŤ
najlepšie reštaurácie v Trnave
najlepšie reštaurácie v Trnave

Skvelo sa najesť. Pre niekoho odmena, pre iného neoddeliteľná súčasť dňa. Či už máte chuť na sushi, tradičné slovenské pokrmy alebo výborne pripravené talianske cestoviny, v Trnave si dokážete vybrať. Gastronomická scéna v slovenskom Ríme sa stáva lákadlom pre ľudí z celého Slovenska. Ktoré reštaurácie v Trnave by ste mali vyskúšať?

Pivovar a reštaurácia Sessler

Sessler je v kategórii reštaurácií v Trnave pojem. Pivo z tohto pivovaru je dnes neoddeliteľnou súčasťou mesta. Okrem orosenej odmeny sa však Sessler postará aj o skvelý gastronomický zážitok. Vďaka podniku Pivovar a reštaurácia Sessler si na svoje prídu nielen milovníci piva, ale tiež pivných chuťoviek. Menu dominujú osvedčené klasiky, ako huspenina, nakladané syry či tatarák z pravej sviečkovice. Ak túžite po väčšom súste, vybrať si môžete z vyladených tradičných jedál. Za skúšku určite stoja pečené bavorské koleno či krkovička s fritovanou cibuľkou. Prílohu máte vo svojich rukách. Rovnako poteší aj pestrý výber pizze z pece a možnosť objednať si jedlo až domov.

Wasabi Sushi Bar Trnava

Od pivárskych chuťoviek sa presunieme k niečomu ľahšiemu. V Trnave nájdete aj precízne pripravenú japonskú delikatesu v reštaurácii Wasabi Sushi Bar Trnava. Ak patríte medzi neskúsených, ochutnávkové sety tohto podniku vás vo veľkom štýle uvedú do sveta sushi. Ostrieľanejší sushi jazdci si vyberú z ponuky sashimi, nigiri, maki či temaki. Samozrejmosťou je tiež ponuka roliek, čo však Wasabi Sushi posúva na ďalší level je pestrá ponuka curry, hlavných mäsových jedál, sýtych ázijských polievok a lahodných japonských dezertov. Čo poviete na mangový krém preliaty osviežujúcimi čučoriedkami?najlepšie reštaurácie v Trnave

Spaghetti Leviathan

Pre milovníkov talianskej kuchyne, najmä cestovín, je povinnou jazdou trnavská reštaurácia Spaghetti Leviathan. Živý dôkaz toho, že v jednoduchosti je nielen krása, ale aj neskutočná chuť. Vyberiete si z dvoch druhov pasty: špagety a penne. A čo omáčky? V Leviathane na vás čaká to najlepšie z Apeninského polostrova. Bolognese, Carbonara, Arrabiata, pesto Rosso, pesto alla Genovese či Aglio olio e peperoncino. Ak chcete zažiť Taliansko, objednajte si jedlo odtiaľto.

Regal Burger Trnava

Trnava je ďalším slovenským mestom, v ktorom nájdete dnes už vychýrené burgre z Regalu. Podnik vďaka svojmu unikátnemu know-how rozšíril svoje pôsobenie do viacerých veľkých slovenských miest a „slovenský Rím“ nie je výnimkou. Regal Burger Trnava je stávkou na istotu. Na svoje si tu prídu všetci fanúšikovia vyladených chutí – milovníci mäsa, vegetariáni aj objavitelia nových netradičných kombinácií. Čo vyskúšať? Puristov poteší tradičný burger Simple s hovädzím mäsom, cheddarom, slaninkou, kyslou uhorkou a chipotle majonézou. Vegetariánov zas vegetariánsky burger Veggie chef s pečeným baklažánom a šampiňónmi, cheddarom, šalátom, paradajkou, červenou cibuľou, jalapenos a avokádovou majonézou.

Chceš vyskúšať niektorú z trnavských reštaurácií? Objednaj si cez ultra rýchlu donáškovú službu www.foodpanda.sk.