Úvod Zdravie a Štýl Tipy na športové aktivity v lete

Tipy na športové aktivity v lete

122
0
ZDIEĽAŤ
Tipy na športové aktivity v lete

V lete by ste sa nemali oddávať len relaxu a popíjaniu drinkov. Zanedbanú postavu na jeseň len ťažko doženiete. V lete je športovanie o niečo jednoduchšie ako v zime. Na výber máte veľa outdoorových aktivít, ktoré sa v zime nedajú robiť alebo je ich realizácia komplikovaná. Prinášame vám tipy na športové aktivity v lete.

Športové aktivity pri vode

Leto najčastejšie trávime pri vode. Osvieženie v podobe ponorenia sa do studenej vody je pocit na nezaplatenie. Ponuka vodných športov je aj na Slovenskou pomerne široká. Skoro na každej priehrade alebo na jazere je možné si prenajať športové pomôcky.

Plávanie

Jednou z aktivít, ku ktorej nepotrebujete žiadne pomôcky, je plávanie. Plávanie mimo bazéna je zábavné a o niečo viac namáhavejšie. Plávanie si môžete spestriť šnorchlovaním alebo spojte jazdu na vodnom bicykli s plávaním.

Paddleboarding

Paddleboarding sa dostáva na predné priečky športov na slovenských vodných hladinách. Dôvody sú viaceré. Ide napríklad o to, že paddleboardy sú cenovo dostupné a nafukovacie veľmi skladné. Paddleboarding je pomerne namáhavý šport, pri ktorom si vyformujete celú hornú časť tela.

Člnkovanie

Okrem plávania je klasickým vodným športom člnkovanie. Prenajmite si čln a pomocou pádiel spoznávajte tajné zákutia jazera. Člnkovanie je na chudnutie i formovanie ideálny šport.

Wakeboarding

Wakeboarding je spojením surfovania a vodného lyžovania. Pri tomto športe je o zábavu postarané. Počiatočné pády vystrieda nadšenie z vysokej rýchlosti a lietania vo vzduchu.

Športové aktivity v prírode

Nielen voda, ale tiež príroda láka v lete športovcov, aby nelenili a niečo robili pre svoje zdravie. Športové aktivity za mestom alebo v lese sú relaxom pre dušu a tréningom pre telo.

Turistika

Turistika je šport, ktorí si užijú všetci bez rozdielu veku. Vyberte si vhodnú trasu, obujte trekingovú obuv, kúpte si trekingové palice a vyrazte spoznávať krásy slovenských hôr.

In-line korčuľovanie

In-line korčuľovanie odporúčame v lete namiesto behania. Inline korčule umožňujú rýchlu jazdu. Pri vyššej rýchlosti na korčuliach vám nebude tak horko ako pri behaní. Vybudovaná sieť cyklotrás ponúka široké možnosti realizácie tohto športu. Korčule sa dajú kúpiť pre deti, mužov a tiež ako kolieskové korčule dámske.

Workout tréning

Kto miluje posilňovanie, ten môže v lete vymeniť fitness za workout ihrisko. Posilňovanie s vlastnou váhou dáva priestor vašej kreativite. Vonku sa pekne vypotíte a tiež opálite. Dokúpte si v e-shope inSPORTline pomôcky ako gumy na cvičenie alebo TRX laná a možnosti tréningov budú neobmedzené.