Úvod Tlačové správy Ste pripravení na poľovačku?

Ste pripravení na poľovačku?

1215
0
ZDIEĽAŤ

Záver roka sa blíži, no spolu s ním aj poľovačky, ktoré na Vás čakajú v tom ďalšom. Príroda má nepochybne svoje čaro, no o to sa treba dobre starať.

Na našom území máme veľa hôr a lesov, ktoré sú pre nás oddychom a pre zver domovom. O ňu sa však treba starať najmä teraz v zime, no každý poľovník by to mal robiť s radosťou. Bez nás by to tak mala oveľa ťažšie, najmä ak napadne veľa snehu, zmenší sa aj ich prístup k potrave. Následne tak môžu zostupovať bližšie k našim obydliam, čo zrejme neteší žiadneho hospodára.

Ak sa teda o zver príkladne staráme, je jej lov akousi odmenou. Netreba si to samozrejme predstavovať v extrémnej miere, ale ak sa danému druhu v lokalite darí, treba ich počet strážiť. Najmä ak nemajú možnosť migrovať na väčšie vzdialenosti. Inak by dochádzalo aj častejšie k stretom s človekom, čo nemusí vždy dopadnúť dobre.

Aj na lov sa však treba pripraviť. Nestačí mať v poriadku pušku, dnes sa ani bez puškohľadov nezaobíde žiaden poľovník, no ak by ste privítali nový, ide aj o výborný nápad pre vianočný darček. Vaša manželka môže vyberať aj na dalekohlady-puskohlady.sk. Vybrať si ho však môžete pokojne aj sám.

Nie každý poľovník býva aj na okraji lesa. Preto sa väčšina z nás musí prepravovať vlastným autom. Sú to však najmä tie staršie, ktoré si vyžadujú aj častejšie opravy. Ušetriť však môžete napríklad aj vďaka repasu prevodovky. Aj v zime musí fungovať bez problémov, na to si vyžaduje Vašu starostlivosť, no aj nemálo prostriedkov. Práve repasované diely aj do Vášho auta tak pomôžu ušetriť.