Úvod Zdravie a Štýl Spravte si golfový maratón po Bratislave a okolí!

Spravte si golfový maratón po Bratislave a okolí!

1126
0
ZDIEĽAŤ

golfer-1615609_1920

 

Jednou z výhod, ktoré golf hráčom naskytá, je že sa dá hrať počas celého roka. Nezáleží od počasia či ročného obdobia, do golfu sa môžete pustiť hocikedy. Jediné, čo k nemu skutočne potrebujete, je dobrá nálada, chuť, úsmev a samozrejme, riadna golfová výbava. Práve v tomto období jesene totiž netreba svoje zdravie podceňovať či zanedbávať. Z toho dôvodu je nutné skontrolovať, či skutočne máte všetko, čo potrebujete. Nielen golfovú palicu, loptičku a iné príslušenstvo, ale aj to správne oblečenie.

Poriadne sa oblečte!

Človek  by si mohol myslieť, že mu na golf nič mimoriadne netreba. V skutočnosti je však na omyle. Hrať golf bez správnych golfových topánok je ako hrať futbal bez lopty. Golfové topánky nie sú iba obyčajnými topánkam, práve naopak. Ide o špeciálnu obuv, ktorá je tomuto športu prispôsobená. Ako? Plastové spiky, ktoré sú pripevnené na podrážkach topánok, vám zaistia správnu stabilitu pri golfe viac ako potrebnú. Aj to najmenšie, naoko nedbalé pošmyknutie môže spôsobiť, že loptičku do jamky netrafíte. Zvlášť v kopcovitých terénoch to v tomto počasí môže byť nebezpečné. Nielenže sa na kopec bez poriadnych topánok ani nemusíte dostať bez ujmy, ale viac ako na hru sa budete sústrediť na svoju chôdzu, čo je pri športe ako golf, ktorý vyžaduje priam dokonalú sústredenosť a presnosť, obrovský problém.

Aby ste ostali v teple, zadovážte si tiež pohodlnú, ľahkú golfovú bundu, ktorá vám len tak ľahko nepremokne a ochráni vás pred nevyžiadaným dažďom. Je dôležité, aby vám  bunda primerane sedela, nebránila v pohybe ani nijak inak neprekážala.

Kam za Golfom?

Ak máte golfovú výbavu kompletnú, môžete vyraziť. Otázkou ale ostáva kam? Pre tých, ktorí sú z okolia hlavného mesta, práve Bratislava ponúka veľa možností. Jednou z nich je navštíviť golfové centrá, ktoré vám aj za nepriaznivých poveternostných podmienok ukážu riešenie. Tým sú práve golfové indoory či simulátory.

Tempus club má k dispozícii golfové simulátory, ktoré disponujú veľkým množstvom ihrísk. Môžete si vybrať mód ako cvičná lúka, najdlhší odpal, hra na cieľ, mini golf a mnoho ďalších.

Rovnako si môžete zahrať na simulátore v Pressbur Golf Indoor centre, kde si vyberiete z 36 svetových ihrísk s 18 jamkami.

Ďalšou z možností je navštíviť Golf klub SSG, ktorý funguje celoročne. Indoorové ihrisko umožňuje nácvik odpalu i hry na greene,buď pre jedného hráča, alebo viacerých. Simuluje reálne golfové podmienky v závislosti od pôdorysu, vetra či nerovnosti povrchu.

Za golfom môžete vyraziť aj do Golfového rezortu Športovej haly VKP, kde si nielen užijete hru, ale v príjemnom bare, ktorý je po ruke, si popri nej oddýchnete a porozprávate sa so svojimi priateľmi či obchodnými partnermi.

Ak máte náladu na prírodu a čerstvý vzduch,  môžete navštíviť  spojený rezort Black and White, ktorý vznikol v roku 2009. Ide o 4 ihriská (Black River, White, Public, Park) so štyrmi levelmi obťažnosti, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti 20 minút od Bratislavy.

Golfový areál Welten je tiež jedným z miest, kde si hráči golfu môžu hru užiť. Nachádza sa 23 kilometrov južne od Bratislavy. Ide o 18 jamkové ihrisko, ktoré je bohaté na pieskové bunkre. Cvičné 3 jamkové ihrisko, ktoré sa na tomto mieste nachádza, pomôže získať prvé skúsenosti amáterom.

Na svoje si prídu aj cestovatelia. Pokiaľ ste už všetky golfové ihriská v Bratislave a okolí obišli a máte chuť zažiť niečo nové, poobzerajte sa po zahraničných hotelových ponukách. Jedným z takýchto hotelov je práve Fairmont St Andrews v Škótsku, ktorý má v okolí do vzdialenosti 10 kilometrov tri golfové ihriská.

Vôbec nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo profesionál. Golfových možností je skutočne celá rada. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vybrať si.