Úvod Dom, byt a záhrada Aké sú vhodné okná do drevodomu

Aké sú vhodné okná do drevodomu

1313
0
ZDIEĽAŤ

Drevo má vynikajúcu univerzálnu využiteľnosť – slúži ako nosná konštrukcia, obklad stien a stropov, je vhodné na podlahy, schody, nábytok a iné vnútorné vybavenie. Ľahko sa spracovávam. Je to ekologický a obnoviteľný materiál.

Aj preto si stavby z dreva získavajú neustále väčšiu popularitu. Je na to niekoľko dôvodov. Návrat k prírode je badateľný v rôznych sférach života a tento trend sa nevyhol ani bývaniu. Aj u nás je bohatá tradícia dreveníc, je preto možné aj z nich čerpať skúsenosti.

Výhody drevostavby

Drevostavby sa v porovnaní s klasickou stavbou rýchlejšie postavia. Je tiež rozdiel v pomere medzi hrúbkou obvodových stien a ich tepelnoizolačnými schopnosťami. Ak k tomu pripočítame prírodný pôvod, príjemnú vôňu a pocit útulnosti, ktoré v nás drevo vyvoláva, je tento stavebný materiál predurčený ako prvá voľba pri rozhodovaní sa.

Výhody drevostavieb sú aj pri ich energetickej úspore. Sú energeticky úsporné, nemusíte ich dodatočne zatepľovať hrubými vrstvami, ktoré odoberajú priestor.

Nevýhody drevostavby

K najväčším nevýhodám drevených konštrukcií patrí vlhkosť a UV žiarenia. Aj preto je potrebné zvoliť vhodné okná, aby bol drevovom vhodným spôsobom vetraný a zabraňovalo sa tak vzniku vlhkosti. Správne zvolené okná výrazne vplývajú na skutočnú úspornú energií.

Kvalitné plastové okná pre novostavby

Pokiaľ zvolíte kvalitné okná, môžete kľudne siahnuť po plastových. Tie sú dnes vyrábané v rôznych odtieňoch, je ich tak možné prispôsobiť celkovému dizajnu. Rovnako môžete zvoliť plastové vchodové dvere a balkónové dvere. Vďaka použitým materiálom sú maximálne funkčné a vhodné do drevodomu.

Autorské právo: dbvirago / 123RF Reklamní fotografie