Úvod Dom, byt a záhrada Pripravte si plán vašej záhrady: 5 rád ako to hravo zvládnete!

Pripravte si plán vašej záhrady: 5 rád ako to hravo zvládnete!

68
0
ZDIEĽAŤ
Pripravte si plán vašej záhrady: 5 rád ako to hravo zvládnete!
Pripravte si plán vašej záhrady: 5 rád ako to hravo zvládnete!

Kam na záhrade najlepšie umiestniť posedenie? Vytvorenie miesta na relax je tým prvým, nad čím by ste mali premýšľať. Ako nájsť ideálne miesto?

 1. Vyberte si strategickú polohu

Posedenie na záhrade je stredobodom všetkého diania! Miesto musí byť pokojné, no zároveň v bezprostrednej blízkosti ďalších dôležitých bodov: predovšetkým grilu, vonkajšieho krbu alebo bazénu.

Kedysi sa sedávalo „na priedomí“ domu, aj dnes často vidieť „predsunutú“ terasu s možnosťou posedenia. Ideálnym riešením je umiestniť záhradné sedenie pod košatý strom. Dôvodom je najmä prirodzený tieň. Pokiaľ strom nemáte, krytie pred slnkom vám určite zaistí záhradný altánok.

2. Zvážte svetovú stranu

Viete ako dlho a kam na záhrade svieti slnko? Najväčšiu silu máva popoludní približne od trinástej do šestnástej hodiny. Ak je to čo i len trochu možné, položte záhradný nábytok na miesto, kam najsilnejšie popoludňajšie slnko nedopadá. Väčšinou to býva na východnej, južnej alebo severnej strane. Západná strana býva naopak najintenzívnejšie zaliata slnkom.

3. Zlaďte sedacie súpravy s okolím

Stavte na záhradný nábytok z ratanu! Ak často hostíte priateľov, pri grile či krbe určite oceníte pevné ratanové posedenie, ktoré sa vyznačuje svojou stálosťou, odolnosťou, jednoduchou údržbou a dobrou kombinovateľnosťou s ostatnými prvkami v záhrade. K ratanovému záhradnému sedeniu môžete dokúpiť aj ďalšie diely ako ratanové postele, hojdačky, taburetky, ležadlá, kvetináče alebo úložné boxy, čím príjemne dizajnovo zjednotíte celú záhradu.

4. Vyberte si odtieň podľa seba

Pohodlné ratanové stoličky s jedálenským alebo konferenčným stolíkom si užijete pri bazéne, v príjemnom tieni stromov, i pod záhradným altánkom. Vyberajte z elegantnej antracitovej, hnedej alebo jemnej kapučínovej farby. Všetky odtiene krásne dopĺňajú zeleň trávnika, je len na vás, ktorá farba bude zdobiť vašu záhradu.

5. Investujte do kvality

Nie je konštrukcia ako konštrukcia! Sedacie súpravy z ratanu je dobré zadovážiť si s pevnou konštrukciou. Tá je mimoriadne odolná a vydrží vám viac ako len niekoľko sezón.

Oddych na pohodlných ratanových kreslách, posteliach alebo ležadlách pod prístreškom terasy alebo pergoly, si tak užijete mnoho rokov. Ratanová konštrukcia je ľahká a jednoducho ju prenesiete všade tam, kde sa vám práve zažiada chvíľa relaxu.