Úvod Zaujímavosti Ochrana stavebných strojov pred veľkými mrazmi: ako na to?

Ochrana stavebných strojov pred veľkými mrazmi: ako na to?

59
0
ZDIEĽAŤ
Ochrana stavebných strojov pred veľkými mrazmi:
Ochrana stavebných strojov pred veľkými mrazmi:

Stavebné či poľnohospodárske stroje je možné využívať aj počas zimy. Mimoriadne vhodná je na to aj požičovňa stavebných strojov.

Nestihli ste vašu prácu dotiahnuť do úplného konca ešte pred príchodom mrazivých dní či sneženia? Nemôže si vaša firma dovoliť zimné prázdniny a prerušenie pracovného plánu? Vedzte, že stavebné stroje ako bager a pod. vám budú slúžiť aj počas zimných mesiacov. Veľmi dôležité je v tomto smere zainvestovať do ozajstnej kvality. Na nízke teploty musí byť pripravený motor, materiál z ktorého sú vyrobené ich jednotlivé komponenty ale napríklad aj samotná kabína. Pracovať v mrazoch totiž nie je nič jednoduché ani pre samotných pracovníkov. Sneh a mráz technike určite neprospieva, čo sa však dá vykonať na to, aby sme neznižovali ich výkonnosť a zabudli na predčasné starnutie?

Bager potrebuje zvýšenú starostlivosť

Už pri kúpe si treba položiť otázku, či budete váš minibager alebo rýpadlo využívať aj v zime. Ak je odpoveď kladná, myslíte na potrebu zvýšenej starostlivosti. Ľad, sneh a mráz sa môžu negatívne podpísať na ich technickom stave, preto je dôležité ich pravidelne kontrolovať a čistiť. Pod vplyvom mrazu zvyknú trpieť tesnenia a pneumatiky, nepodceňte ani stav nemrznúcej zmesi. Použite radšej vyššiu hladinu chladiacej kvapaliny, kľudne aj 80/20 s chladiacou vodou. Minibager by sa mal vyhnúť práci so hĺbkovo zamrznutou zeminou (viac ako pol metra), ak na to nie sú prispôsobené. Dbajte na kvalitu batérie, tie lacnejšie môžu mať pri mrazoch problémy.

Nutnosť nepretržitej elektrickej energie

Ak plánujete stroje využívať počas celého roka, dbajte na zaistenie stálej elektrickej energie. V prípade jej výpadkov môže totiž dôjsť k ohrozeniu zdravia či poškodeniu materiálov. Presne na tieto účely slúžia energetické systémy. Veľmi efektívnou voľbou sú elektrocentrály. Na výber máte plynové, naftové a benzínové. Tie značky Cat predstavujú absolútnu svetovú špičku. Zvládnu dodať energiu či teplo aj v tých najtuhších mrazoch. Možnosťou je pomôcť si aj kongregačnými jednotkami s plynovými motormi. Tieto zariadenia na výrobu tepla a energie sú schopné spaľovať zemný plyn či rôzne alternatívne palivá.

Zazimovanie strojov

Len máloktoré stroje využívame 12 mesiacov v roku. Preto ešte pred ich kúpou sa presvedčte, že vás na konci roka neprekvapia požiadavky na ich zazimovanie. Musíte disponovať správnym miestom na uskladnenie, nezabúdajte na vyhrievanie a efektívne zakryte. Nájdite si miesto aj na batérie, ktoré treba na zimu vybrať a uložiť na suché a teplé miesto. Pozor na správny pomer chladiacej zmesi a kvapaliny. Pred zazimovaním sa postarajte aj o podvozok, stavebné stroje zvyknú rýchlo zamŕzať. Preto sa presvedčte, že na nich nie je námraza a sú dostatočné suché.

Požičovňa stavebných strojov v zime

Ak predsa len nechcete vaše stroje vystaviť mrazom a snehu a rozhodli ste sa ich radšej zazimovať, je tu pre vás k dispozícii požičovňa stavebných strojov. Tá aj v zimných mesiacoch ponúka výkonné stroje vysokej technickej kvality za rozumné ceny. Nie každá firma je nutná vykonávať práce v zimných mesiacoch pravidelne. Ak aj vy potrebujete konkrétny stroj len na dobu určitú, nemusíte investovať do nového. Požičovňa vám umožňuje prenájom na nevyhnutne dlhú dobu pri vopred stanovenej pevnej sadzbe. Pri nevlastných výrobných prostriedkov prichádza k úspore investícií, navyše sa nemusíte zaoberať vhodným zazimením vašich mechanizmov. Všetky stroje z požičovne absolvujú hĺbkovú servisnú prehliadku, nezavinené poruchy budú následne opravené zadarmo. Stroje vám budú prepravené priamo na miesto nasadenia.