Úvod Zdravie a Štýl Prečo sa oplatí kúpiť elektrobicykel

Prečo sa oplatí kúpiť elektrobicykel

596
0
ZDIEĽAŤ

Vývoj technológií vo všetkých oblastiach nášho života napreduje míľovými krokmi. To, čo sa nám ešte pred pár rokmi zdalo ako sen je zrazu realitou. Tento pokrok neobišiel ani oblasť výroby bicyklov. Okrem klasických sa začali veľkej obľube tešiť ich elektrické varianty. My musíme povedať, že sa veľmi nečudujeme. Elektrobicykel si zamiluje každý nadšenec jazdy na bicykli.

Tešiť sa z kvalitného elektrobicykla

Elektrobicykle si podobne ako elektrické kolobežky či freestyle kolobežky obľúbili malí i veľkí jazdci. V prípade, že si vyberiete kvalitný elektrobicykel, bude pre vás jazda na ňom skutočným pôžitkom. Elektrobicykel vyzerá presne ako klasický bicykel. Pre pohyb musíte šliapať do pedálov. Okrem toho má však niečo navyše – motor. Motor vám pomáha pri bicyklovaní. Pri kúpe elektrobicykla prihliadajte hlavne na kapacitu batérie. Tá je určujúcim faktorom pre dojazd bicykla, ktorý môže byť až 150 km. Najlepšie sú 36V lithium-iontové batérie vyznačujúce sa nízkou hmotnosťou a zároveň perfektnou životnosťou či výdržou. Odporúčame vám si priplatiť a kúpiť model s motorom umiestneným v strede rámu. Ten je najlepšou možnosťou pre vyváženie a pre jeho schopnosť automaticky meniť otáčky. Ako čerešnička na torte bude pre vás smart systém ovládania elektrobicykla. Tento asistent cyklistiky vám umožní meniť stupeň zaťaženia, vypína či zapína svetlá, informuje vás o rýchlosti, prejdených kilometroch, spálených kalóriách a dokonca je i GPS navigáciou. Presvedčte sa sami o veľkom výbere a dostupnosti elektrobicyklov v rôznej cenovej hladine na stránkach e-shopu inSPORTline.

Jednoznačné áno pre elektrobicykle

S elektrickým bicyklom pre vás nebude problém zdolávať dlhé trasy v meste i mimo neho. Elektrobicykel je perfektnou náhradou jazdenia po meste autom. Jeho skladnosť oceníte, keď nebudete musieť dlhé minúty hľadať miesto na parkovanie. Jazda na elektrobicykli je ekologickým spôsobom premiestňovania sa. Cyklistiky sa nemusia vďaka elektrobicyklu vzdať ani menej fyzicky zdatní ľudia, seniori či hendikepovaní milovníci športu. Elektrické bicykle umožňujú svojmu majiteľovi slobodu pohybu a voľby energie vydanej pri jazdení. Nechcete sa priveľmi spotiť alebo sa cítite unavení? Dajte väčšiu voľnosť motoru a vy sa len tešte z prírody okolo vás. Elektrobicykel búra všetky mantinely. Vďaka nemu sa môže na celodenný výlet vybrať celá rodina. Dlhšie trasy sa stanú realitou a nemusíte sa obávať ani náročnejšieho terénu či kopcov. Elektrobicykel nie je len pre lenivcov, ako tvrdia niektorí jeho odporcovia. Tento model bicykla je určený pre každého, kto si chce užiť cyklistiku a zároveň mať v zálohe pri jazde neviditeľného pomocníka.