Úvod Automagazín Prečo je skladovanie pneumatík také dôležité?

Prečo je skladovanie pneumatík také dôležité?

855
0
ZDIEĽAŤ

Pneumatiky starnú v čase, čo znamená, že aj životne dôležité vlastnosti obsiahnuté v použitých materiáloch a zlúčeninách môžu po určitej dobe stratiť všetky prednosti. A výsledok? Zhoršené jazdné vlastnosti, nižšia životnosť pneumatík a výrazné opotrebenie, ktoré môže negatívne ovplyvniť nielen jazdu, ale aj bezpečnosť na ceste. Ak chcete aj vy zistiť bližšie informácie o tom, prečo je skladovanie pneumatík dôležité, a teda aké sú podmienky skladovania, inšpirujte sa týmto článkom.

Odporúčaná dĺžka skladovania pneumatík

Rovnica je pomerne jednoduchá – pri skladovaní pneumatík by ste sa mali snažiť obmedziť ich poškodenie. To je možné dosiahnuť správnymi podmienkami skladovania pneumatík ako je napríklad klíma. Samozrejme, pneumatiky Continental nemôžete uskladňovať večne, ale len po určitú dobu, a to zväčšia pol roka až rok. Všetko samozrejme záleží od toho, aké máte pneumatiky, v akých podmienkach ich budete po celú dobu uskladňovať a či sa budete o ne pravidelne starať.

Podmienky skladovania pneumatík

Skladovanie pneumatík je vo vysokej miere ovplyvnené tým, kde ich skladujeme a ako dlho ich skladujeme. Najlacnejšie pneumatiky by sa nemali uchovávať tam, kde je vlhko, vysoká teplota či naopak, extrémna zima. Ideálne je, ak budú pneumatiky uskladnené na tmavom mieste, kde je teplota okolo 15 stupňov Celzia. Môže to byť trebárs u vás v garáži či pneu servise, kde sa o všetko potrebné postarajú za vás profesionáli. V konečnom dôsledku dochádza k fyzikálnym a chemickým zmenám pneumatík, a to najmä ich používaním, pričom medzi ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu pneu patrí aj vykurovanie či úroveň osvetlenia v sklade. Počas toho, ako vaše letné pneumatiky Matador uskladňujete je vhodné, ak z času na čas prekontrolujete prípadné deformácie, trhliny či iné poškodenia spôsobené nesprávnym skladovaním.