Úvod Automagazín Nabíjanie elektromobilu – využívate pri ňom zelenú energiu?

Nabíjanie elektromobilu – využívate pri ňom zelenú energiu?

131
0
ZDIEĽAŤ
Nabíjanie elektromobilu – využívate pri ňom zelenú energiu?

Elektromobily sú v dnešnej dobe najekologickejšou alternatívou ku klasickým autám so spaľovacím motorom. Avšak, ani oni nie sú stopercentne zelené. Totižto, elektrická energia sa taktiež musí niekde vyrobiť a neraz pochádza z elektrární, ktoré znečisťujú životné prostredie. Avšak, vďaka unikátnemu produktu Green Car tomu môže byť koniec!

Ak chcete, aby bola prevádzka elektrického auta stopercentne ekologická, mali by ste ho nabíjať elektrinou, ktorá pochádza z obnoviteľných zdrojov. To je však neraz problém. Áno, ak si auto nabíjate z domácej zásuvky a na streche domu máte solárne kolektory, máte istotu, že sa nabíja stopercentne ekologicky a obnoviteľne. Taktiež, odoberať môžete zelenú elektrinu, vďaka čomu máte o ekológiu postarané. No čo v prípade, že nabíjanie elektromobilu potrebujete vykonať na verejnej nabíjačke? V takom prípade nemáte istotu, odkiaľ elektrická energia pochádza a či náhodou pri jej výrobe nebolo zaťažené životné prostredie.

Ekologické nabíjanie elektromobilu vďaka Green Car

Spoločnosť Greenlogy sa spojila s najväčším poskytovateľom služieb nabíjania pre elektromobily, Greenway, aby spoločne vytvorili unikátny produkt Green Car. Jeho úlohou je zaistiť, aby ste na verejných nabíjacích staniciach mali istotu, že svoje auto nabíjate elektrinou, ktorá pochádza zo stopercentne obnoviteľných zdrojov energie. Konkrétne, z bioplynu, vody a slnečného žiarenia.

Stačí si vytvoriť konto na nabíjanie v rámci staníc Greenway, na základe čoho obdržíte nabíjaciu kartu alebo kľúčenku. Naviac, ako bonus dostanete v aktuálnej dobe kupón s kreditom až 100 eur! Vďaka nemu môžete svoje auto dobíjať zadarmo.

Nabíjacia stanica s ekologickou elektrickou energiou prispieva k lepšej budúcnosti nás všetkých. Podporou tohto trendu zabezpečíte čistejšie ovzdušie pre budúce generácie a pomôžete rozvoju ekologickej výroby elektriny.