Úvod Zaujímavosti Pracovné oblečenie a pracovná obuv – áno či nie?

Pracovné oblečenie a pracovná obuv – áno či nie?

274
0
ZDIEĽAŤ
Pracovné oblečenie a pracovná obuv

Na rozdiel od čistých a sviežich bielych uhladených košieľ, ktoré sú typické pre kancelársku prácu, nosili kedysi zamestnanci predovšetkým klasické modré bavlnené košele, a to najmä v továrňach. Tieto košele pomáhali zakryť výsledky tvrdého a fyzického pracovného dňa. Aká je situácia dnes? Sú pracovné odevy skutočne nevyhnutné?

Ochranná funkcia pracovného odevu – priorita číslo jeden

Dnešné pracovné odevypracovné oblečenie musia splniť veľké očakávania. Ako už bolo naznačené v samotnom úvode, ochranná funkcia odevu je priorita číslo jeden. V súčasnosti je však aj funkcia a vzhľad veľmi dôležitý, a práve preto je tento typ odevu mimoriadne žiadaný všade tam, kde sa pracuje manuálne.

Aké by malo byť pracovné oblečenie a pracovná obuv z hľadiska vlastností?

Pracovné odevy, ale i pracovná obuv musia chrániť telo zamestnanca, byť odolné voči chemikáliám, teplu i chladu. Základom je dobre padnúce oblečenie, ktoré umožňuje väčší pohyb v prospech práce. Avšak čo treba zdôrazniť je fakt, že príliš voľný odev môže byť pre zamestnanca v skutočnosti nebezpečný, obzvlášť zimná pracovná obuv, ktorá je svojim vzhľadom a konštrukciou robustnejšia, musí držať nohy pevne a zároveň im dopriať dostatočný komfort.

Vzhľad pracovného odevu je tiež dôležitý!

Každý zamestnanec bez ohľadu na to, či pracuje manuálne alebo nie, si zakladá na tom, aby mu oblečenie sadlo aj po vizuálnej stránke. Cítiť sa komfortne a zároveň sebavedomo je možné aj vtedy, ak máte na sebe pracovnú bundu či montérky. Pri výbere takéhoto oblečenia nezabudnite ani na doplnky v podobe veľkých vreciek, kapucni či zipsov, keďže aj tieto na prvý pohľad „maličkosti“, vám vedia skvalitniť a zároveň uľahčiť prácu, čo už rozhodne stojí za zváženie, no nie?

Ak aj vy stále váhate, či je pracovné oblečenie a pracovná obuv tou pravou voľbou pre vás a vašu prácu, poraďte sa s odbornými predajcami, ktorí vám radi odpovedia na akékoľvek otázky, prípadne vám pomôžu s výberom.