Úvod Zaujímavosti Pracovňa ako inšpiratívny priestor? Pomôžu vám nástenné dekorácie

Pracovňa ako inšpiratívny priestor? Pomôžu vám nástenné dekorácie

14
0
ZDIEĽAŤ
Pracovňa ako inšpiratívny priestor? Pomôžu vám nástenné dekorácie

Ak by steny vo vašej pracovni vedeli rozprávať, čo by povedali? Biele steny bez akejkoľvek dekorácie by zrejme toho mnoho nepovedali. Zmeniť sa to dá jednoduchšie ako si myslíte. Aj vaša pracovňa môže byť priestorom, ktorý vás bude inšpirovať a motivovať vo vašej práci. Ako? Dá sa to pomocou vhodných dekorácií na stenu. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré dekorácie vo vašej pracovni musíte mať.

Je vám známa psychológia farieb?

Každú farbu si podľa tejto teórie asociujeme s iným pocitom. Ktoré farby teda do pracovne môžeme zvoliť a aký pocit by v nás mali vyvolať?

  • Žltá je farba šťastia a nádeje. Ide o teplú farbu vyvolávajúcu pocit prívalu novej energie. Okrem toho stimuluje kreativitu a produktivitu.
  • Zelená navodí upokojujúcu atmosféru, znižuje stres a môže vás pozitívne motivovať.
  • Modrá je farbou pokoja, jasnosti a navodzuje pocit disciplíny. Pomáha taktiež zvyšovať koncentráciu pri náročných úlohách.

Čo na steny v pracovni?

Pracujte v lese či s výhľadom na more každý deň

S modernými fototapetami na stenu nie je nič jednoduchšie. Ak chodíte hľadať inšpiráciu a oddych do lesa, fototapeta lesa, jazierka či hôr bude do vašej pracovne ideálnym výberom. Nielen že bude pôsobiť tapeta s množstvom zelenej farby ukludňujúco , ale vy aj vaši kolegovia a návštevy budú mať razom lepšiu náladu.

Zaveste na stenu umenie

Najmä ak máte stresujúcu prácu, vhodné umenie na stene môže byť vašim relaxačným bodom. Obrazy na stenu môžu byť takýmto bodom aj vo vašej pracovni. Vyberte si napríklad obraz s množstvom zelenej farby, ktorá vám, ako už bolo spomenuté, takéto uvoľnenie navodí. Relaxačne pôsobia aj obrazy s tematikou mora a pláže.

Vneste farby s pomocou abstrakcie

Ak sa vám konkrétne motívy na obrazoch nepáčia, riešením môže byť abstrakcia. Nielen že tak zaujímavými abstraktnými obrazmi vnesiete do priestoru hneď niekoľko farieb a textúr, vaša stena sa razom premení na vernisáž abstraktného umenia.

Zdroj obrázku: Followtheflow / Shutterstock.com