Úvod Dom, byt a záhrada Poznáte záhradné chatky?

Poznáte záhradné chatky?

204
0
ZDIEĽAŤ
Poznáte záhradné chatky?

Záhradné chatky sú veľmi podobné záhradným domčekom, ale zvyčajne plnia do veľkej miery aj účel ten, že sa v nich dá oddýchnuť či tráviť viac času. Závisí predovšetkým od možností vašej záhrady a od toho, aká veľká má záhradná chatka byť. Záhradné chatky sa však na druhej strane taktiež môžu využívať aj na uskladnenie náradia.

Takéto záhradné chatky majú zvyčajne veľkosť do 20 až 25 metrov štvorcových a hrúbku dreva od 28 mm do 70 mm. Ako si z množstva záhradných chatiek vyberiete správne? Jedným z prvých rozhodovacích faktorov je okrem spomínanej veľkosti aj to, kde chcete chatku umiestniť. Bude skvelé, ak je váš pozemok dostatočne veľký na to, aby vám záhradná chatka poskytla určitý pokoj a oddych, a to napríklad od okoloidúcich.

Taktiež si dobre premyslite účel, na aký budete chatku využívať. Ako sme už spomínali, je iné, ak sa do záhradných chát umiestňuje iba náradie či záhradný nábytok, alebo slúži na váš oddych. Na základe týchto informácií potom môžete lepšie zvoliť napríklad veľkosť okien či terasu.

Čo sa týka materiálu, častokrát sa používa drevo, ako je napríklad smrekové a borovicové drevo, ale aj iné materiály. Vždy si vyberte čo najlepšie. Pamätajte si, že čím lepšie si vyberiete, tým vám dlhšie chatka vydrží. Záhradné chatky má taktiež mnoho možností vášho výberu. Zvyčajne bývajú jednoposchodové, avšak zvoliť si môžete aj viacposchodové. Nezabúdajte, že by určitým spôsobom mali skrášliť aj vašu záhradu. Pochopiteľne, ak v chatke plánujete relaxovať, mala by byť väčšia oproti tej, ktorá bude slúžiť iba na uskladnenie náradia.

Záhradné chatky sú skvelým riešením, ktoré ocenia mnohé rodiny. Ak máte na vašom pozemku viac miesta, nie je nad čím váhať. Na jednej strane vkusne skryjú všetko to, čo by nemalo byť na očiach a na strane druhej budú vynikajúcim miestom na odpočinok.

Kontakt na predajcu a staviteľa záhradných chatiek: obchod@chatkylemon.sk