Úvod Dom, byt a záhrada Čo je to tatranský profil?

Čo je to tatranský profil?

208
0
ZDIEĽAŤ
Čo je to tatranský profil?

Ak už viete niečo o stavebníctve, pojem tatranský profil pre vás nie je zrejme nie je úplnou neznámou. Okrem širokého využitia má aj množstvo vynikajúcich benefitov. Ako už názov napovedá, tatranský profil disponuje skvelými vlastnosťami, ako je vynikajúca kvalita, odolnosť a stálosť. Taktiež má nadčasový dizajn, preto sa skutočne hodí do akéhokoľvek bývania. Veľmi dobre si s ním poradíte v exteriéri aj v interiéri.

V súčasnosti sa zároveň vyrába v rôznych krajinách, a to bez ohľadu na to, že podľa jeho názvu by mohlo ísť iba o materiál zo Slovenska. Vyrába sa však taktiež v Rusku, Fínsku alebo v Estónsku.

Dôležité je povedať, že hrúbka tatranských profilov sa líši predovšetkým podľa miesta ich pôvodu a aj podľa účelu, na ktoré sú určené. Ďalej tu existujú ďalšie menšie detaily, ako je napríklad zaoblenie a druh dreva.

Treba si však dať určite pozor, pretože pravý tatranský profil je vždy vyrobený iba z ihličnanov. Najlacnejší tatranský profil je vyrobený zo slovenského smreku obyčajného. Výhodou tohto dreva je, že má peknú neutrálnu svetlú farbu a štruktúru. Ďalšími vhodnými druhmi sú severský smrek, borovica alebo slovenský červený smrek.

Tatranský profil má mnoho spôsobov využitia. Najčastejšie sa používa pre drevený obklad. V domácnosti tak dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru s krásnou vôňou. Tatransky profil môžete taktiež využiť aj v exteriéri alebo v interiéri.

Jeho výhodou je, že má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Ak je správne využitý, dokáže tiež vynikajúco odolať plesniam a vplyvom počasia. Montáž je taktiež pomerne jednoduchá. Z technického pohľadu je tatranský profil doska s perom s vyfrézovanými spojmi. Práve vďaka vyfrézovaniu do neho neprenikne spomínaná voda a ani pleseň. Vyznačuje sa taktiež perfektnou odolnosťou a vďaka tomu dokáže vydržať mnoho rokov.

Kontakt na predajcu tatranského profilu: info@tatranskyprofil.sk