Úvod Dom, byt a záhrada Potreby pre dom a záhradu, ktoré využijete ešte do konca leta alebo...

Potreby pre dom a záhradu, ktoré využijete ešte do konca leta alebo na jeseň

591
0
ZDIEĽAŤ

Čo ešte stihnúť do konca leta a na začiatku jesene na záhrade, či pokiaľ ide o práce na dome? Rozhodne toho nie je málo.

Pripravte si snový skleník pre novú sezónu

Chystáte sa na stavbu skleníku? Na jar už je pozde. Do stavby skleníku sa pustite teraz. Je optimálny čas. Kvalitný skleník potrebuje poriadne základy. Chladnejšie letné dni, či začiatok jesene, je ideálny čas pre stavu. Pripraviť sa musí taktiež pôda pre skleník. Ak dáte do spodných vrstiev konský hnoj, budete môcť jarnú sezónu začať skutočne veľmi skoro. Funguje totiž ako prirodzený ohrev. A aký skleník zvoliť? Výborným je model VITAVIA URANUS 9900 s matným sklom a pekným zeleným náterom. Ide o skleník v rozmeroch 257×383 cm s výškou 246 cm.

Nezabudnite na poslední letné a jesenné hnojenie

Zatiaľ čo na jar na hnojenie myslíme, pozdejšie už ho obvykle zanedbávame. Určite by sme bežnými dusíkatými hnojivami nemali hnojiť pozdejšie než v auguste. Záhrada ale toto pohnojenie ocení. Pre trávnik je potom veľmi dôležité aj jesenné hnojenie.

Je čas na vylepšenie trávniku aj na nový trávnik

Akonáhle pominú letné horúčavy, je najlepšie na konci septembra či začiatkom októbra vysiať nový trávnik. To už by ste mali mať pripravenú vypletú plochu a pôdu pre siatie. Ak už trávnik máte, urobte v tomto termíne vertikutáciu a dosejte trávnik. Kto si chce dať na trávniku skutočne záležať, môže ho tiež pieskovať.

Pripravte sa na vykurovaciu sezónu

Často už od septembra musíme občas priložiť do krbu. Alebo inak zakúriť. Do konca augusta preto skontrolujte vykurovacie telesá, rúry aj komín. Čím skôr, tým lepšie, aby ste mali čas na prípadné opravy, alebo na nákup nových spotrebičov.

Potreby pre dom a záhradu

Všetky potreby pre dom a záhradu máte možnosť nakúpiť na Mall.sk. Na jednom mieste kúpite bazény a príslušenstvo, záhradnú techniku, grily, čistiacu techniku, potreby spojené so závlahou, vrátane čerpadiel, hnojivá, osivá, záhradné stavby, elektrické náradie, potreby pre dielňu a stavbu, zariadenia na ohrev vody a vykurovanie, záhradný nábytok a ďalšie potreby. Sledujte tiež špeciálne akčné ponuky. Možnosť máte taktiež využiť odložené splátky.