Úvod Zaujímavosti Na čo si dať pozor pri pití alkoholu

Na čo si dať pozor pri pití alkoholu

506
0
ZDIEĽAŤ

„Všetkého veľa škodí“, vraví sa a to obzvlášť platí pri konzumácii alkoholu. Je známe, že jeho účinky vo veľkom množstve škodia nášmu organizmu, no napriek tomu jeho obľuba u ľudí neklesá. Ak to už nejde úplne ho vylúčiť, je dobré sa aspoň vyvarovať nebezpečným kombináciám, ktoré môžu vážne ohroziť ľudský život. Na čo je dobré si dať pozor?

Či už pijete rum diplomatico, koňak alebo obľúbené víno, uistite sa, že ste pred tým neužili lieky. Pred plánovanou akciou, kedy vás najviac zaujíma, či kúpite zásoby v kamennom obchode alebo využijete moderný predaj alkoholu online, si nezabudnite naplánovať výdatné jedlo. Živiny a čistá voda sú najlepšou prevenciu na prípadné bolesti hlavy či horšie nevoľnosti spôsobené pitím alkoholu.

Je dobré, ak počas pitia alkoholu pravidelne dopĺňame nápoje na minerálnej báze. Zabezpečíme tak telu hydratáciu, keďže alkohol nás odvodňuje a navyše sa telo ľahšie vyrovná s toxínmi, ktoré vznikajú pri spracovaní alkoholu. Na párty si okrem obľúbeného drinku a chutného jedla nezabudnite priložiť na tanier aj porciu zeleniny. Zamedzíte tak možnému prekysleniu organizmu, najmä stien žalúdka, za čo budete v nasledujúci deň určite vďačný.