Úvod Tlačové správy Potraviny nabité vitamínmi

Potraviny nabité vitamínmi

1037
0
ZDIEĽAŤ

Aj keď máme v dnešnej dobe ľahší prístup k potravinám ako v minulosti, na mandarínky už nemusíme stáť v rade a jeme stravu, o ktorej sa naším starým mamám ani nesnívalo, beztak nám chýbajú základné vitamíny. Ako je to možné? Prvým dôvodom je, že ak aj máme dostatok ovocia, neznamená to, že ho i konzumujeme. Radšej siahame po vitamínových doplnkoch, ktoré ale nie sú prirodzenou formou vitamínov, minerálov alebo enzýmov.

Telo bez potrebných živín nedokáže existovať. Nedostatok vitamínov môže spôsobiť rôzne ochorenia vrátanie cukrovky, a to v dôsledku nedostatku vitamínu D.

Síce doplnky potrebné živiny nahradia, no vždy je lepšie dodať ich organizmu v prírodnej podobe. Vitamíny, minerály a enzýmy, toto všetko obsahujú zelené potraviny alebo tiež zelené nápoje, ako napríklad zelený jačmeň a chlorella, ktoré nielen doplnia potrebné látky, ale tiež organizmus naštartujú a detoxikujú.

Čo je chlorella a aké má účinky na organizmus?

Chlorella sa v prírode vyskytuje ako zelená riasa. Pre telo predstavuje významný zdroj živín. Svojou vysokou nutričnou hodnotou dokáže organizmu doplniť všetky živiny a dôležité látky, ktoré potrebuje. Obsahuje nezanedbateľné množstvo bielkovín a aminokyselín, zdravých tukov, vitamínov, antioxidantov a minerálnych látok.

Chlorella je charakteristická svojou zelenou farbou, čo spôsobil fakt, že 3% z jej hmotnosti tvorí zelené farbivo chlorofyl.

Pozitívnych účinkov chlorelly je nespočetne. Významný je jej vplyv na výživu. Keďže obsahuje množstvo živín v prírodnej forme, je ideálnou cestou k zdravému životnému štýlu. 

Ak chceme byť zdravý, mali by sme sa starať aj o vnútorné prostredie tela. Práve to má veľký vplyv na fungovanie orgánov a priebeh metabolizmu.

Aj tu môže pomôcť chlorella, ktorá udržuje acidobázickú rovnováhu. Vďaka nej môžeme predchádzať prekysleniu organizmu, pretože dokáže udržať správne pH tela.

Blahodarnými účinkami na zdravie by sme mohli zaradiť chlorellu medzi najzdravšie potraviny vôbec. Svojím obsahom prírodných antioxidantov nás ochraňuje pred nebezpečnými voľnými radikálmi. Navyše, dokáže pomôcť aj pri detoxikácii organizmu.

Urobte krok k zdraviu a navštívte stránku zelenyzivot.sk. Môžete si tu zakúpiť chlorellu aj zelený jačmeň v najvyššej kvalite. Okrem toho tu nájdete aj iné prírodné vitamíny a doplnky stravy. Nakupovanie zdravých potravín si zamilujete!

Foto: zelenyzivot.sk