Úvod Automagazín Poradňa kempera: 3 najlepšie strešné stany

Poradňa kempera: 3 najlepšie strešné stany

167
0
ZDIEĽAŤ
Poradňa kempera: 3 najlepšie strešné stany

Kempovanie je medzi Slovákmi veľmi obľúbené, čomu vďačíme dedičstvu našich predkov. Počas zimy môžete na chvíle strávené pod holým nebom len a len spomínať. Alebo sa môžete na novú letnú sezónu pripraviť tak, že kúpite úplne nový stan. Čo keby ste sa zamerali na naozajstnú kvalitu a komfort, ktorý dokážu poskytnúť len strešné stany? Tieto tri autostany stoja za vašu pozornosť.

1. Autostany iKamper

Autostany značky iKamper sa vyrábajú v rôznom prevedení pre jednu až štyri osoby. Znamená to, že si zo stanov iKamper vyberú osamelí vlci i rodiny s deťmi. Tento rok priniesol iKamper na trh novinku druhej generácie strešných stanov X-Cover. Stany iKamper vám poskytnú dokonalé krytie v prírode pred dažďom, vetrom i inými nečakanými poveternostnými podmienkami. Pred rozložením síce vyzerajú ako strešné boxy, ale po rozložení sa v nich pohodlne vyspíte ako v hoteli. Stan na strechu iKamper je natoľko odolný, že sa odporúča ako variant stanu pre profesionálne expedície. Zároveň si ho obľúbili úplní laici, ktorí oceňujú jeho rýchle rozloženie. Kompletne všetci si užijú nezabudnuteľné pocity spánku pod hviezdami vďaka 5 oknám, z ktorých dve sú umiestnené v streche stanu.

2. Autostany Yakima

Značka Yakima je známa výrobou prvotriednych strešných stanov a rôznych typov nosičov na auto. Stan na auto značky Yakima si obľúbili kemperi, ktorí hľadajú kvalitný stan, ale majú obmedzený rozpočet. Za veľmi priaznivú cenu sa dostanete vďaka Yakime k strešnému stanu s tuhou konštrukciou. Opäť ide o stany na strechu vyrábané vo veľkosti pre rôzny počet osôb. U stanov Yakima oceníte rýchle pripevnenie na strešné nosiče vďaka rýchloupínaciemu mechanizmu a rovnako rýchle rozkladanie. Vnútorný priestor stanu na auto je vskutku rozľahlý a poskytuje komfortné pocity ako pri spaní v hoteli. Iste k týmto pocitom prispieva i hrubý, pohodlný matrac, ktorý je súčasťou stanu.

3. Autostany Thule

Kto by nepoznal značku Thule? Ide o výrobcu, ktorý získava radu ocenení v testoch nosičov, stanov, detských kočiarov, cyklovozíkov či turistických nosičov. Každý produkt Thule je zásahom do čierneho. Zo všetkých modelov stanov na strechu značky Thule musíme vypichnúť rodinný stan Tepui Explorer Autana 4, v ktorom sa dokáže vyspať celá rodina. Líniová rada Autana 4 je špecifická tým, že sa dodáva aj s predsieňou. Predsieň umiestnená na zemi rozširuje možnosti stanovania a stane sa obľúbeným miestom posedenia počas večernej grilovačky. Ako sme už u značky Thule zvyknutí, ide o stan veľmi pevný a navyše doplnený mnohými praktickými detailmi.