Úvod Uncategorized Odrážadlo – predpríprava na detský bicykel

Odrážadlo – predpríprava na detský bicykel

65
0
ZDIEĽAŤ
Odrážadlo – predpríprava na detský bicykel
Kúpte dieťaťu odrážadlo pre rozvoj fyzických schopností. Detské odrážadlá učia deti samostatnosti a láske k pohybu.

Chcete mať dieťa pohybovo zdatné? Bojíte sa, ako dieťa zvládne jazdu na bicykli? Máte veľmi aktívne deti? Ak ste odpovedali minimálne na jednu otázku áno, ste adepti na kúpu detského odrážadla. Detské odrážadlo je akýmsi prvým stupňom prípravy na jazdu na bicykli. Naučí dieťa lásku k pohybu a zabaví ho.

Kedy kúpiť dieťaťu odrážadlo

Neriaďte sa pri kúpe odrážadla vekom dieťaťa. Každé dieťa je iné a každé sa vyvíja iným tempom. Podľa pediatrov je odrážadlo vhodné pre deti, ktoré dokážu samostatne chodiť a behať. Predčasná kúpa odrážadla by ich v napredovaní brzdila. Samostatne chodiace dieťa je pripravené učiť sa nové pohyby a spoznávať svet zo sedla odrážadla.

Najlepšou voľbou sú odrážadlá, ktoré majú nastaviteľnú výšku sedla i riadidiel. Deti rastú rôznou rýchlosťou, a preto sa neriaďte tabuľkami veľkostí odrážadla podľa veku dieťaťa. Samozrejme, že sa deti naučia jazdiť aj na pevnom odrážadle, ale viac im škodí ako pomáha. Takéto odrážadlo ich núti pri jazde k hrbeniu a musia viac zabrať, aby sa dali do pohybu. Nemusíte sa obávať, že by dieťa jazdu nezvládlo. Detské odrážadlá sú pre deti intuitívnym prostriedkom k pohybu. Rýchlo pochopia, že nožičky musia pracovať striedavo.

Prečo kúpiť dieťaťu odrážadlo

Vďaka odrážadlu sa dieťa naučí veľa nových vecí v oblasti pohybu a spoznávania svojich fyzických schopností. Kúpte dieťaťu odrážadlo na stránkach inSPORTline a čerpajte všetky výhody tejto pomôcky.

Zábava

Pre deti je jazda na odrážadle veľmi zábavná. Majú pocit, že sa o niečo viac podobajú na rodičov, ktorí jazdia na bicykle alebo na automobile. Zrazu majú možnosť vyskúšať iný druh pohybu, sú rýchlejšie a samostatnejšie.

Samostatnosť

Práve samostatnosť je jedným z najviac dôležitých aspektov jazdenia na odrážadle. Dieťa si určuje samé smer jazdy, učí sa rozoznávať vzdialenosť a odhadovať rýchlosť. Malé pády nie sú na škodu, pretože naučia dieťa byť opatrné.

Imunita

Dôležité je tiež to, kde odrážadlo používate. Ak ide o jazdenie po obývačke, dieťa sa toho veľa nenaučí. Naopak jazda vonku rozvíja všetky jeho vnemy. Navyše každý pohyb vonku prispieva k posilneniu imunity a fyzického zdravia. Počas jazdy na odrážadle sa u dieťaťa posilňuje svalstvo na nohách i rukách. Učiť dieťa k láske k pohybu vedie k celoživotnej túžbe po športovaniu.

Koordinácia

Na odrážadle sa dieťa naučí koordinovať pohyby rúk a nôh. Naučí sa udržať stabilitu a pochopí systém brzdenia. Je dokázané, že deti, ktoré jazdili na odrážadle nemuseli pri učení bicyklovania používať pomocné kolieska.