Úvod Zaujímavosti Obľúbené typy dovoleniek. Ležanie na pláži už nie je in

Obľúbené typy dovoleniek. Ležanie na pláži už nie je in

120
0
ZDIEĽAŤ
Obľúbené typy dovoleniek. Ležanie na pláži už nie je in
Obľúbené typy dovoleniek. Ležanie na pláži už nie je in

V minulosti boli hitom dovolenky pri mori. Vylihovanie na pláži sa posledné roky zmenilo na dobrodružné a netypické dovolenky. Ak hľadáte inšpiráciu pre budúci rok, prinášame vám tipy na možnosti, ako stráviť letnú dovolenku.

Aktívny oddych na mori vedie prím

Leto je obdobím oddychu a dobrodružstva. Ide o čas, kedy mnohí z nás túžia po dovolenke, aby si načerpali novú energiu a prežili nezabudnuteľné okamihy. Existuje mnoho rôznych typov letných dovoleniek. Každá z nich ponúka niečo osobité. Veľkej popularite sa teší dovolenka na jachte, ktorá sa stala populárnou voľbou pre ľudí túžiacich po dobrodružstve na otvorenom mori.

Jachty na predaj a prenájom idú na dračku. Tento typ dovolenky je vlastne spojením oddychu i aktivít. Lode na predaj a prenájom sú dostupné v rôznej veľkosti, takže na dovolenku na mori sa môže vybrať celá rodina či skupina kamarátov. Ak máte kurz kapitána lode, môžete loď i kormidlovať. Pozor na to, že na mori neplatí kurz vodca malého plavidla.

Dovolenka v lone prírody

Pre milovníkov aktívneho oddychu sú dovolenky v horách dokonalou voľbou. Turistika, horolezectvo alebo bicyklovanie sú len niektoré z možností, ktoré môžete v horách využiť. Hory ponúkajú nádherné scenérie a množstvo outdoorových aktivít. Na pobyt v horách môžete využiť kempy. Ak sa chcete premiestňovať a byť každý deň na inom mieste, namiesto klasického stanu si kúpte stan na auto alebo prenajmite karavan.

Vďaka automobilu alebo karavanu dokážete v priebehu pár dní preskúmať veľké množstvo turistických miest. Odporúčame do auta pribaliť bicykle, aby ste mohli spojiť oddych so športom. Na prevoz bicyklov slúžia nosiče, ktoré sa dajú pripevniť na strechu, na ťažné zariadenie alebo piate dvere.

Mestská poznávacia dovolenka

Dostupnosť leteckej dopravy robí z dovoleniek vo veľkomestách zaujímavý tip, ako vynechať budúci rok dovolenku na pláži. Mestská dovolenka je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi rušné mestské prostredie. Do víru veľkomesta sa ponoria milovníci nočného života i ľudia preferujúci spoznávanie kultúry a miestnej kuchyne.

Preskúmavajte mestské atrakcie, historické pamiatky, obchody a reštaurácie, aby ste si užili množstvo kultúrneho a gastronomického bohatstva. Každé mesto je iné a každé dýcha inou atmosférou. Využite možnosť bývať u miestnych a vďaka nim navštíviť miesta, ktoré bežný turista nikdy neobjaví.