Úvod Automagazín Niektoré pracovné štvorkolky vás prekvapia nielen základnou výbavou

Niektoré pracovné štvorkolky vás prekvapia nielen základnou výbavou

229
0
ZDIEĽAŤ
Niektoré pracovné štvorkolky vás prekvapia nielen základnou výbavou

V závislosti od značky a výkonu je možné kúpiť úplne nové pracovné štvorkolky za veľmi prijateľnú cenu. Štvorkolka vás vyjde oveľa menej ako traktor a niekedy spraví oveľa viac práce ako traktor. Je teda zrejmé, že pre majiteľov farmy sa pracovná štvorkolka naozaj oplatí. Niektoré pracovné štvorkolky vás prekvapia nielen svojou základnou výbavou.

Prečo si kúpiť pracovnú štvorkolku

Kto už pracovnú štvorkolku vlastní, ten by vám potvrdil, že jej kúpa bola skvelý nápad. Zrazu zistíte, že na poli i v záhrade máte prácu hotovú za polovičný čas. Preto nie je veľmi na mieste sa pýtať či sa štvorkolka oplatí kúpiť. Napriek tomu vám pár argumentov, ktoré vás nakopnú pre kúpu štvorkolky predstavíme:

  • Polovičná cena oproti malotraktoru.
  • Lepšia ovládateľnosť v menšom priestore.
  • Prejde každým terénom bez váhania.
  • Uvezie a utiahne stovky kilogramov.
  • Vyzerá perfektne.
  • Po práci sa dá využiť na zábavu.

Nie je pracovná štvorkolka ako pracovná

V zásade si medzi pracovnými štvorkolkami budete musieť vybrať z dvoch typov. UTV štvorkolka je nákladná, a preto sa zíde skôr ľuďom, ktorí potrebujú neustále niečo prevážať. Napríklad majiteľom lesa alebo poľovníkom. Úžitková ATV štvorkolka je viac variabilná, svižnejšia a vďaka prívesnému vozíku sa môže zmeniť na nákladnú.

Bez dokúpenia nástrojov to nepôjde

Štvorkolky nie sú ako trojkolky, že ich len kúpite a môžete jazdiť alebo v prípade ATV s nimi obrobiť pole či pokosiť trávu. Výrobcovia pracovných štvorkoliek v závislosti od značky ponúkajú k týmto strojom nástroje, ktoré dokážu spraviť na poli a v záhrade všetku prácu. Pre bližšiu predstavu uvedieme aspoň zopár nástrojov: kosačka, mulčovač, posýpač, radlica, hydraulická ruka, pluh.

Prekvapivá základná výbava

Po preštudovaní popisov pracovných štvorkoliek na predaj zistíte, že niektoré z nich majú prekvapivo bohatú základnú výbavu. Často ide o predné a zadné nosiče, ochranné rámy, navijak (niekedy dokonca diaľkovo ovládateľný), ťažné zariadenie alebo multifunkčný displej.