Úvod Zaujímavosti Máte pocit vyhorenia? Začnite s jachtingom

Máte pocit vyhorenia? Začnite s jachtingom

143
0
ZDIEĽAŤ
Máte pocit vyhorenia? Začnite s jachtingom

Pocitmi vyhorenie trpí čoraz viac ľudí. Vplyvom chronického stresu, neustáleho zhonu a nedostatku voľného času zrazu zistíte, že vás už nič neteší a žiadny koníček vás nedokáže naplniť. Ak ste spozorovali na sebe, že sa nedokážete kvalitne vyspať, ste neustále unavení a máte pocity úzkosti, je načase niečo podniknúť. Niekedy stačí aj malá zmena, nový plameň v živote a opäť pocítite prílev energie. Vhodnou terapiou pri depresiách a syndróme vyhorenia je jachting.

Niekedy stačí len dovolenka na mori

Pred tým ako začnete hľadať jachty na predaj, skúste absolvovať jednu dovolenku na mori. Uvidíte či je plavenie to pravé pre vás, neuveriteľne si oddýchnete a vyskúšate si i to, aký pocit prináša kormidlo v rukách. Vo väčšine prípadov zistíte, že tento pocit je na nezaplatenie. Je dokázané, že plachtenie a kormidlovanie lode pomáha v mozgu tvoriť hormón serotonín, ktorý je známy ako hormón šťastia. Kormidlovanie a plachtenie nie je vôbec zložité. Stačí, keď si spravíte kurz vodca malého plavidla (plavenie po vnútrozemských tokoch) alebo kapitánsky kurz (plavenie po mori), kde váš naučia všetko potrebné a môžete na vodu vyraziť.

Pred kúpou lode si jednu prenajmite

Po absolvovaní kapitánskeho kurzu vám odporúčame vyskúšať si kormidlovanie na prenajatej lodi. Prenájmy menej luxusných lodí nie sú drahé. Ak so sebou na plavbu zoberiete celú partiu ľudí, tak vás vyjde týždeň na mori menej ako v hoteli na pláži. Vďaka plavbe si overíte či sú lode na predaj to pravé pre vás a či sa vám oplatí do jednej investovať.

Plachtenie len tak pre zábavu

Ako vlastník lode opäť máte viac možností, čo s loďou podniknúť. Môžete ju dať na prenájom alebo využívať na súkromné účely. Niekto jachtu využíva len počas dovoleniek a iného jachting tak chytí za srdce, že sa vyberie na more aj mimo sezóny. Jachting je pomerne bezpečná aktivita, keďže sú moderné lode vybavené hneď niekoľkými bezpečnostnými prvkami. S kurzom a trochou praxe časom zvládnete plavby nielen pri pobreží, ale tiež v šírom mori. Plachtenie vás nechytilo, ale na lodi radi trávite čas? Prenajmite si jachtu s personálom a užívajte si sladké ničnerobenie na modrastých vlnách.