Úvod Automagazín Nastal čas na nové PZP. Nezabúdajte však, že na zmenu poistenia na...

Nastal čas na nové PZP. Nezabúdajte však, že na zmenu poistenia na výhodnejšie potrebujete dodržať zákonné podmienky

1342
0
ZDIEĽAŤ
23897650 - car collision in city street. road warning triangle sign at first plane

Práve aktuálne prebiehajúce obdobie je plné atraktívnych ponúk poisťovní v oblasti povinného zmluvného a havarijného poistenia. Zatiaľ čo havarijné poistenie je veľmi jednoduché uzatvoriť v novej poisťovni bez zbytočných papierovačiek, v prípade povinného to tak ľahko nepôjde. Musíte si teda nielenže nájsť najvýhodnejšiu ponuku na trhu, no zároveň aj dodržať legislatívny postup zmeny poisťovne.

Koniec roka je najideálnejší na zmenu vašej poisťovne pre PZP. V tejto dobe sa totiž poisťovne doslova bijú o zákazníkov, a tak sa im snažia prinášať ponuky, ktoré ich prilákajú od konkurencie. Tento tvrdý boj je najvýhodnejší práve pre majiteľov áut, pretože získavajú príležitosť ušetriť aj desiatky eur na poistení ich vozidiel.

Jednoduchá pomôcka na vyhľadanie najvýhodnejšieho poistenia na trhu

Na trhu sa nachádza množstvo poisťovní, v ktorých portfóliu sa nachádza aj zákonné poistenie. Preto ak chcete nájsť skutočne tú najvýhodnejšiu ponuku, prezerať všetky poisťovne je prakticky nemožné. Našťastie, pre všetkých záujemcov o zmenu poisťovne je vo svete internetu pripravená šikovná pomôcka, a to stránke onlinePorovnanie.sk. Tá združuje všetky aktuálne poistné produkty slovenských poisťovní, navzájom ich porovnáva, a tak svojim návštevníkom poskytuje jednoduchý a rýchly prieskum trhu aj v oblasti povinného zmluvného poistenia vozidiel.

Výpoveď zo zmluvy musí byť doručená minimálne 6 týždňov pred skončením jej platnosti

Ak sa vám tá najvýhodnejšia ponuka pozdáva a chcete za ňu vymeniť vaše doterajšie poistenie, nezabúdajte, že máte určité povinnosti zo zákona. Zrušenie PZP v aktuálnej poisťovni jej musíte oznámiť výpoveďou zo zmluvy, a to najneskôr 6 týždňov pred vypršaním jej platnosti. Inak nemôžete využiť služby novej poisťovne. Výpoveď zo zmluvy získate jednoducho, a to prostredníctvom generátora výpovedí, ktorý je dostupný na stránke onlinePorovnanie.sk. V ňom stačí len vyplniť všetky potrebné údaje, výpoveď vytlačiť a zaslať, prípadne zaniesť osobne do poisťovne. Odporúčame vám toto tlačivo posielať doporučenou zásielkou alebo si jej prevzatie na pobočke nechať potvrdiť. Tak získate jasný dôkaz, že zákonná povinnosť z vašej strany bola splnená. Potom už môžete podpísať zmluvu a využívať služby novej a výhodnejšej poisťovne.

Autorské právo: kadmy / 123RF Reklamní fotografie