Úvod Zdravie a Štýl Najčastejšie problémy pleti     

Najčastejšie problémy pleti     

113
0
ZDIEĽAŤ
Najčastejšie problémy pleti     
Najčastejšie problémy pleti     

S pleťou má menšie alebo väčšie problémy každý. Keďže ide o jedinú časť kože, ktorú nechránime oblečením je vystavená vplyvu vonkajších podmienok. Kým niekedy nás môže trápiť suchá a citlivá pleť v inom období zas môžeme mať problém s problematickou až mastnou pleťou. Aké sú najčastejšie problémy pleti a ako im predchádzať?

Akné

Akné je chronické kožné ochorenie, ktoré trápi alebo trápilo asi 70% populácie. Aj keď sa často objavuje v období dospievania môže sa vyskytnúť aj u starších ľudí. K vzniku bielych pupáčikov alebo čiernych bodiek dochádza vplyvom nadmernej tvorby kožného mazu, upchatých pórov a patogénov, ktoré spôsobujú zápal.

Tvorbu kožného mazu môžete mierne ovplyvniť. Ale skôr ako na to sa spoliehajte na dôkladné vyčistenie pleti. Vonkajšie nečistoty, prach, patogény a nečistoty sa ľahko uchytia na mastnej pleti a spôsobia zápal. Predchádzať upchatiu pórov a vzniku zápalov môžete dôkladným vyčistením pleti večer. Kozmetika proti akné vyčistí nie len pleť ale aj kožné póry. Na starostlivosť o problematickú pleť nezabúdajte ani ráno. Vhodnou kozmetikou zvýšite obranyschopnosť pleti pred vonkajšími vplyvmi a znížite riziko vzniku akné.

Rosacea

Ďalším problémom je rosacea. Aj keď nie je tak častá ako akné môžete sa s ňou stretnúť. Pod týmto pojmom sa skrýva začervenanie pleti. Dochádza k nemu keď sa malé cievky rozšíria, dostane sa do nich viac krvi čo sa prejaví ružovými až červenými fľakmi na pokožke.

Zo začiatku je začervenanie dočasné a zmizne. V neskoršom štádiu sa už cievky rozšíria natrvalo. Spúšťačom rosacey môže byť takmer čokoľvek od UV žiarenia, fyzickú námahu, stres cez štipľavé jedlo, alkohol až po lieky čokoľvek.

Rosacea sa lieči v závislosti od toho čo ju spôsobilo. Existujú ale aj kozmetické prípravky, ktoré začervenanie zmierňujú. Napríklad Sensibio AR krém, ktorý zabraňuje rozširovaniu cievok.  Svojim účinkom nie len že zmierňuje začervenanie, ale aj zabraňuje jeho opätovnému vzniku.