Úvod Uncategorized Zlepšite podmienky pre pestovanie vo vašej záhrade, skúste fóliovník

Zlepšite podmienky pre pestovanie vo vašej záhrade, skúste fóliovník

130
0
ZDIEĽAŤ
Zlepšite podmienky pre pestovanie vo vašej záhrade, skúste fóliovník
Zlepšite podmienky pre pestovanie vo vašej záhrade, skúste fóliovník

Záhradkárčenie môže byť veľmi obohacujúcim koníčkom a letné obdobie je skvelým časom na to, aby ste začali. Najprv však musíte zlepšiť podmienky pre pestovanie.

Čo je to fóliovník?

Fóliovník je jednoduchý a lacný skleník, ktorý možno postaviť z niekoľkých dielov. Konštrukcia sa dá ľahko prispôsobiť, takže je to skvelý projekt pre začiatočníkov alebo pre každého, kto chce ušetriť čas a peniaze.

Fóliovník je v podstate polytunel, ktorý chráni rastliny. Niektoré fóliovníky sú ľahké a dokonca prenosné, takže ich môžete premiestňovať podľa potreby. Zároveň dostatočne dobre izolujú a chránia vaše rastliny pred chladným počasím.

Prečo používať fóliovník?

Ochrana pred poveternostnými podmienkami: Fóliovník poskytuje ochranu pred vetrom, snehom, dažďom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami. To vám umožní pestovať plodiny po celý rok bez obáv, že o ne prídete v dôsledku nepriaznivého počasia.

Lepšie podmienky na pestovanie: Fóliovník poskytuje rastlinám prístup k väčšiemu množstvu svetla, ako by mali prirodzene vonku. To znamená, že vaše rastliny budú rásť rýchlejšie a prinesú viac plodov, ako keby boli na rovnakom mieste vonku.

Bezpečnejšie prostredie: Fóliovník chráni rastliny pred hmyzom a škodcami, ktoré by ich inak zjedli zaživa! Poskytuje tiež bezpečné prostredie pre sadenice, kým nie sú dostatočne veľké na to, aby si poradili s vonkajším svetom samy (alebo kým ich nepresadíte do inej záhrady).

Prečo by ste si ho mali kúpiť?

Fóliovník je skvelý spôsob, ako zlepšiť podmienky na pestovanie v záhrade. Fóliovníky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a farbách. Vďaka tomu si ľahko nájdete taký, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Ak sa však stále neviete rozhodnúť, stavte na istotu a tou je fóliovník s rozmermi 2x3m.

Pred kúpou fóliovníka by ste mali zvážiť pár vecí.

Najskôr by ste sa mali pozrieť na veľkosť vašej záhrady a rozhodnúť sa, aký veľký chcete mať fóliovník. Mali by ste si tiež premyslieť, koľko rastlín chcete vo fóliovníku pestovať. Ak chcete pestovať viac ako jeden druh rastlín, mali by ste si kúpiť väčší záhradný fóliovník, aby bolo pre všetky dostatok miesta.

Keď už viete, akú veľkosť potrebujete, môžete sa začať pozerať na rôzne vzory a farby. Možno budete chcieť niečo, čo vyzerá pekne, alebo možno niečo, čo lepšie zapadne do vašej záhrady.

Musíte tiež pamätať na to, že tieto typy „domčekov pre rastliny“ môžu byť počas dňa, keď je vonku slnečno, vo vnútri horúce, takže sa uistite, že akýkoľvek dizajn, ktorý si vyberiete, má dostatok vetrania, aby mohol vzduch ľahko prúdiť, aby sa vaše rastliny počas pobytu vo vnútri príliš neprehrievali.

Budete môcť vypestovať viac zeleniny ako kedykoľvek predtým!

Správne využívaná záhrada môže byť jednou z najprínosnejších činností počas celého roka. Ak je teda tá vaša malá a tento rok sa vám nedarí nič vypestovať, možno je čas vyskúšať fóliovník.