Úvod Dom, byt a záhrada Nábytok z umelého ratanu zvládne všetky zmeny počasia

Nábytok z umelého ratanu zvládne všetky zmeny počasia

859
0
ZDIEĽAŤ

Umelý ratan sa v našich záhradách a terasách vyskytuje čoraz častejšie. Nečudo, veď oproti iným bežne používaným materiálom či klasickému prírodnému ratanu má veľké množstvo výhod. Materiály ako kov či plast pod vplyvom počasia strácajú na svojej odolnosti. Umelý ratan však hravo zvládne aj náročnejšie podmienky a pobyt na priamom slnku či mraze.

Spoločník do každého počasia

V čom spočíva jeho výnimočnosť? Keďže o prírodný ratan bol vždy veľký záujem, výrobcovia prišli s myšlienkou vytvoriť rovnako príjemný, ale odolnejší a lacnejší materiál. Umelý ratan sa však vyrába z polyetylénovej tkaniny, ktorá disponuje vysokou odolnosťou. Vďaka tomu ratanový nábytok nestráca na kvalite aj vtedy, keď teploty klesnú hlbšie pod bod mrazu alebo vystúpia nad bežný priemer (od -15 °C do +40 °C).

Jeho samozrejmou vlastnosťou je aj farebná stálosť, to znamená, že vám nábytok nevybledne, ani keď naň bude svietiť slnko počas celého leta. V porovnaní s prírodným ratanom je jeho umelý brat menej náročný na údržbu. Ak si vyberiete nábytok z prírodného ratanu, myslite na to, že ho v prípade nepriaznivého počasia budete musieť prikryť ochrannými plachtami a mimo sezóny odkladať.

Naopak, umelý ratan takúto špeciálnu starostlivosť nevyžaduje. Ak ho však v tuhej zime využívať nebudete, nebude na škodu odložiť ho do garáže či do skladu a predĺžiť tak jeho životnosť. Výrobcovia súčasnosti posúvajú výrobu na novú úroveň. Syntetický ratan s označením HDPE (High Density Polyethylene) znesie extrémnejšie teploty v rozmedzí od -40°C do +40°C. Nie je nutné odkladať ho počas zimy, pre istotu ho však môžete prekryť nepremokavou prikrývkou.

Kvalitný po dizajnovej i materiálovej stránke

Záhradné sedenie z umelého ratanu je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí radi trávia čas na čerstvom vzduchu, pri bazéne alebo sa radi v lete slnia. Umelý ratan odolá chlóru a pohodlne sa na ňom leží aj bez osušky. Vydrží pobyt na slnku počas celého leta bez toho, aby zmenil svoju farbu alebo sa začal šúpať.

Vďaka tomu, že ratanový nábytok je v podstate úplet, dýcha nielen samotná sedačka, ale aj vaša pokožka. Ak sa počas slnenia na ratanovom ležadle spotíte, pokožka stále dobre dýcha. Neskôr ho stačí len pretrieť vlhkou handričkou a je opäť čistý. Stoličky či sedačky sú zároveň mäkké a príjemné, ak k nim pridáte textilné vankúše, oddýchnete si ako na skutočnej dovolenke pri mori.

Ratanový nábytok môže byť vašim spoločníkom nielen počas leta, ale aj v zime. Ak si počas chladných dní radi vypijete šálku čaju na vašej zimnej záhrade či presklenej terase, ratanová sedačka alebo pohodlný gauč vám túto chvíľu zaiste spríjemní. Vďaka svojmu príjemného a nadčasovému dizajnu sa hodí do každého prostredia a uspokojí potreby aj tých najnáročnejších.