Úvod Automagazín Sprievodca typom pneumatík. Ktoré sú pre vás najvhodnejšie?

Sprievodca typom pneumatík. Ktoré sú pre vás najvhodnejšie?

830
0
ZDIEĽAŤ

Je rozdiel medzi výberom pneumatík a výberom správnych pneumatík. Vieme, že nie každý vie toľko o pneumatikách a nesleduje testy pneumatík. Preto sme sa rozhodli napísať tento článok, v ktorom si povieme všetko o tipoch pneumatík.

Na výber je veľké množstvo pneumatík. Toto je väčšinou časť, kde sa majitelia môžu zaseknúť, predovšetkým, pri prvom rozhodovaní o tom, aké si vybrať pneumatiky a hliníkové dosky, ktoré sa dajú zakúpiť spolu s nimi. Tipy pneumatík zahŕňajú celoročné, zimné, vysoko výkonné, letné a viac. Pozrime sa na to bližšie

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky boli vytvorené na rovnaký účel, ako naznačuje ich názov – používanie po celom roku. Sú vytvorené pre jemnú, tichú jazdu, optimálnu spotrebu paliva a dobrú životnosť dezénu. Keďže sú však vytvorené pre každú sezónu, nedarí sa im rovnako dobre v extrémnom počasí.

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky sú skvelé pre extrémne zimy, ktoré celoročné pneumatiky nezvládnu. Sú vytvorené zo špeciálnej gumy, ktorá nestuhne v mrznúcich podmienkach. Poskytujú výnimočný ťah pre zimné cestné podmienky, ako je poľadovica a sneh.

Letné pneumatiky

Bežnými pneumatikami sa často nazýva práve tento typ pneumatík, ako sú letné pneumatiky matador, ktoré vo svojej podstate zvládnu tri ročné obdobia. Poskytujú excelentnú cestnú trakciu, vďaka čomu sú perfektné aj do dažďa. Ich jemná guma však stvrdne, keď teploty klesnú, čím sú neefektívne pre zimnú jazdu.

Pneumatiky na všetky terény

Pokiaľ často alebo radi jazdíte po rozbitej ceste, pneumatiky na všetky terény môžu byť pre vás perfektné. Sú to pneumatiky, ktoré sú vytvorené na to, aby si poradili s každým terénom, od blata a piesku, až po kamene.

Cestovné pneumatiky

Cestovné pneumatiky sú prémiové pneumatiky, ktoré boli vytvorené pre jazdcov, ktorí si vážia jemnú, pohodlnú jazdu a kvalitné ovládanie. Ponúkajú spoľahlivosť, dlhú životnosť dezénu a minimálny hluk. Väčšina cestovných pneumatík sú celoročné a zvládnu mokrú a suchú vozovku. Nie sú však určené na zimu, sneh a ďalšie extrémne podmienky.

Vyberte si tie správne

Po zvolení veľkosti a typu musíte zvoliť ďalšie kvality rôznych pneumatík, ako náklady, vzhľad, značku atď. Množstvo šoférov sa rozhodne pre tie isté pneumatiky, ktoré dostali s autom. Na tom nie je nič zlé, no nezaškodí aj skúsiť niečo nové.