Úvod Nakupovanie a Móda Maskáčové nohavice vám nesmú chýbať: Efektný kúsok oblečenia do prírody i na...

Maskáčové nohavice vám nesmú chýbať: Efektný kúsok oblečenia do prírody i na voľný čas

430
0
ZDIEĽAŤ

Hráte airsoft, pôsobíte vo vojenských radoch, ste zanietený rybár, nadšený hubár alebo „len“ fanúšik army a military? Ak hľadáte kvalitné a pohodlné outdoorové oblečenie do každého počasia, riešením sú maskáčové nohavice!

Viete, že maskáče vojaci nosia len od roku 1929? Prví si ich obliekli vojaci sovietskej armády, ich vojenské pracovné nohavice boli biele a ohúrili natoľko, že ich pomaly ale isto začali využívať aj iné národy. Ako druhí sa pridali Nemci, ktorí však zvolili iné farebné prevedenie. Uplynuli roky a maskáčové nohavice prešli vývojom v rámci celkového prevedenia.

Dnes už nie sú výsostne vojenským oblečením, stali sa módnym odevom, ktorý si zamilovali ľudia po celom svete. Nájdete ich v mnohých farebných obmenách a materiálových štýloch. Maskáče nesmú chýbať ani vo vašom šatníku!

Odolné nohavice využijete na mnohých „frontoch“

U nás si vyberiete z mnohých typov nohavíc do terénu aj na každodenné nosenie. Maskáčové nohavice využijete pri výpravách do prírody, na strelnici, v službe, ale aj pri práci či na love. Maskáčové tričká, mikiny, vesty a nohavice z našej ponuky sú kvalitné, odolné proti oderu a strate farby, vybavené praktickými vreckami, do ktorých vložíte to najdôležitejšie vybavenie a drobnosti.

Veľké plus? Chránia pred zimou a nepriazňou počasia. Vyberte si letný alebo zimný variant i materiálové prevedenie. Vyhovujú vám viac rifle, tepláky alebo klasické nohavice? Na teplé dni sa hodia maskáčové šortky alebo bermudy, v jeseni alebo zime je lepšie staviť na maskáčové nohavice z odolnejšej látky.

Aby bola vaša výbava kompletná, zlaďte spodný diel s vrchným a zaobstarajte si aj maskáčové tričko, mikinu či vestu. Nie je na škodu vybaviť maskáčovým oblečením aj vašich blízkych. Maskáče pre ženy alebo nohavice v army štýle v detských veľkostiach vždy zabodujú. Tí najmenší ich využijú pri rôznych športových aktivitách alebo na potulkách prírodou.

Aké maskáčové nohavice zvoliť?

Výrobcov nohavíc sú desiatky. Vo všeobecnosti existujú maskáče odolné voči oderom, ktoré používajú vojská pri rôznych cvičeniach a tieto nohavice sú vhodné aj na airsoft. Kvalitné nohavice s označením UTP sú ideálne na namáhavejšie outdoorové aktivity a mnohé taktické hry.

Okrem funkčných maskáčových nohavíc nájdete aj typy, ktoré sú vhodné na bežné nosenie a slúžia skôr ako módny prvok vášho vzhľadu. Netreba však zabúdať, že maskáče vo svete stále slúžia najmä na maskovanie, ktoré je dôležité v armáde a zároveň je aj primárnou potrebou poľovníkov v lese.

Maskáče v hnedých farbách sú púštne maskáče, na trhu nájdete aj mnoho zelených odtieňov maskáčov, prípadne sivých variantov.+

Zdroj obrázka: pixabay.com