Úvod Zdravie a Štýl Mám svetlé a navyše riedke obočie. Čo s tým?

Mám svetlé a navyše riedke obočie. Čo s tým?

10633
0
ZDIEĽAŤ

Ak aj vy patríte medzi tie nešťastnice, ktoré príroda neobdarovala úžasne tvarovaným, hustým a tmavým obočím, no chceli by ste si ho vylepšiť, tento článok je pre vás.

Obočie by svojím tvarom malo ladiť k našej tvári, iné sa hodí k úzkej, iné k okrúhlej, a tiež strih vlasov má  k tomu čo povedať. Farbu obočia by sme mali voliť podľa odtieňu pleti, ako aj podľa farby vlasov. Ak ste už akýkoľvek typ, blondína, bruneta či ryšavka, určite chcete mať upravené obočie. Tenké oblúky už nie sú trendy, dnes je skôr v kurze hrubšie obočie, často dokonca prirodzené, ako sme si už mohli všimnúť na viacerých hviezdach. Ak vám však obočie dostatočne nerastie, musíte si pomôcť inak.

Je hneď niekoľko možností, ako si obočie upraviť. Ak s úpravou obočia nemáte skúsenosti, ako prvé vám odporúčam navštíviť kozmetičku, ktorá vám obočie upraví do tvaru, ktorý sa bude hodiť k vašej tvári. Tvar obočia je skutočne dôležitý, pretože dotvára náš pohľad a vlastne celkový výraz v tvári. Určite nechcete, aby sa niekto pri pohľade na vás vydesil, však? Podľa tvaru vytvoreného kozmetičkou si už následne viete upraviť obočie aj sama, stačí vytrhávať dorastajúce chĺpky.

Čo sa zvýraznenia obočia týka, máte niekoľko možností. Tou najjednoduchšou, ale aj najprácnejšou, je používanie ceruzky určenej špeciálne na tento účel. Dnes už dostanete kúpiť rôzne odtiene, druhy aj značky ceruziek na obočie. Pracuje sa s ňou ľahko, výraznosť viete ovplyvniť tým, či ceruzkou zatlačíte silnejšie alebo ňou len zľahka prejdete po obočí. Okrem ceruziek sa predávajú aj fixky, ktorých aplikácia je ešte o čosi jednoduchšia, no požadované zvýraznenie neviete ovplyvniť. Ak sa však ráno ponáhľate a ste rada, že si stihnete zvýrazniť mihalnice, zdržiavať sa ešte aj zvýrazňovaním obočia asi neuvítate.

Ďalšou, o niečo trvácnejšou možnosťou je farbenie obočia farbou. Ide o farbu určenú špeciálne na farbenie obočia, určite sa ju nesnažte nahradiť farbou na vlasy, pretože by ste si mohli spôsobiť zdravotné problémy. Ak ste ešte obočie nemali nafarbené týmto spôsobom, opäť môžete osloviť najskôr kozmetičku, ktorá vám obočie nafarbí za pár eur. Trvácnosť tohto farbenia je približne jeden či dva týždne, v závislosti od typu pleti. Pochopiteľne, na mastnejšej pokožke sa farba udrží kratšie ako na suchej. V prípade, že ste s týmto spôsobom spokojná, môžete dvakrát do mesiaca navštíviť kozmetický salón, ale ak vám to čas nedovoľuje alebo ak chcete pár eur ušetriť, môžete si farbu kúpiť a obočie si nafarbiť v pohodlí domova v čase, v akom vám to vyhovuje a keď si to vaše obočie vyžaduje. Farbu dostať kúpiť v kaderníckych potrebách, ale aj vo vybraných drogériách. Spolu s peroxidom za ňu zaplatíte približne 10 eur, ale farba vám vydrží niekoľko mesiacov, ak nie aj rok. Keď si to zrátate, u kozmetičky by ste za opakované farbenie nechali niekoľkonásobok.

Poslednou, najradikálnejšou metódou zvýraznenia obočia je tetovanie nazývané tiež permanentný mejkap. Nie, nejde o klasické tetovanie, aké máte na tele, ale o špeciálnu farbu, ako aj metódu tetovania. Permanentný mejkap vám urobia v kozmetickom salóne, kde si viete vybrať odtieň hodiaci sa k vašej pleti a kozmetička vám prípadne poradí tiež najvhodnejší tvar obočia. V súčasnosti je najrozšírenejšia takzvaná „čiarkovacia metóda“, ktorá imituje skutočné chĺpky, a preto vaše obočie vyzerá prirodzene. Cena za úkon sa pohybuje od 80 eur vyššie a trvácnosť je niekoľko rokov.