Úvod Uncategorized Maľujte pohodlne a bezpečne. Ako na to a s čím?

Maľujte pohodlne a bezpečne. Ako na to a s čím?

269
0
ZDIEĽAŤ

Už dávno neplatí, že je jedno aké oblečenie maliari pri svojej práci nosia. Pofŕkané oblečenie je aj tak po viacdňovej práci vhodné iba na vyhodenie. Profesionálni maliari však vedia, že pracovné oblečenie, ktoré nosia musí spĺňať viaceré špecifiká. Či už je to komfort počas celého dňa alebo funkčnosť. Čo všetko je pri výbere správneho maliarskeho oblečenia dôležité?

Polokošeľa pre profesionálov

Profesionáli aj laici vedia, že na prácu počas celého dňa je dôležitý aj zdanlivo nepodstatný základný kus odevu – tričko či polokošeľa. Pri výbere by sa mal každý zhodnotiť, z akého materiálu je zhotovený. Dôležitosť treba klásť najmä na priedušnosť a savosť, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú pohodlie pri práci.

Ochranná blúza

Pri výbere maliarskej blúzy by ste mali mať na pamäti nielen pohodlie, ale aj funkčnosť. Či má napríklad dostatok bočných vreciek na odloženie mobilu a ceruzky, ktoré potrebujete mať stále poruke. Výrobcovia pracovných odevov však dbajú na inovatívnosť aj pri maliarskom oblečení a každým rokom prichádzajú aj s novinkami ako je napríklad tkanina Oxford, ktorá sa aplikuje na hlavných miestach oderu pri práci. Tým predlžuje životnosť samotných odevov.

Maliarske nohavice

Rovnako ako pri blúze, aj pri výbere nohavíc, je dôležité vyberať kvalitné materiály a zohľadniť maximálnu funkčnosť, ktorú budete pri práci potrebovať. Moderné maliarske nohavice by mali byť vybavené dostatočným počtom bočných vreciek na potrebné predmety, očkom na pripnutie kladiva, vreckami na chrániče kolien či reflexnými prvkami. Štandardom tiež býva odolný spodný lem nohavíc. Pri prácach v teple radíme zvoliť spodnú časť odevu – šortky, ktoré vám zaručia pohodlie a priedušnosť v horúcich dňoch.

Bezpečná obuv

Aj pri maliarskych prácach sa odporúča dbať na kvalitnú pracovnú obuv, ktorá zabráni zvýšenému riziku úrazu. Voľte radšej mäkšiu obuv vhodnú do ľahkého priemyslu. Nezabúdať by ste pritom mali na protišmykovú, teplu a oleju odolnú podrážku. Pre zníženiu úrazov odporúčame pracovnú obuv s oceľovou špicou a stielkou proti prepichnutiu.

Pri výbere maliarskeho oblečenia dajte vždy prednosť kvalite pred cenou. Kvalitný materiál nielen vo väčšej miere zabráni pracovným úrazom, ale má aj väčšiu životnosť, ktorú pri tomto povolaní určite oceníte. Kvalitu za férovú cenu nájdete v predajniach REMPO, kde môžete navyše získať výhodné zákaznícke zľavy.