Úvod Technika a Internet Aký je ten najlepší mikrofón k PC?

Aký je ten najlepší mikrofón k PC?

524
0
ZDIEĽAŤ

Nech už chcete nahrávať podcasty, voice over k videám alebo si spestriť hranie počítačových hier s kamarátmi, nezaobídete sa bez kvalitného mikrofónu. Ideálnou voľbou je bezdrôtový USB mikrofón, ktorý v podstate len zapojíte do počítača či notebooku a môžete začať nahrávať. Pozrite sa na našich favoritov!

Zapnite a nahrávajte! Ak zháňate mikrofón k PC, voľba sa vám automaticky zužuje na stolné mikrofóny s tzv. kardioidnou (ľadvinovou) charakteristikou. Pre tie je typické, že zatiaľ čo nahrávajú zvuk prichádzajúci spredu, ostatné rušivé aspekty účinne potláčajú. Pre pohodlnejšiu manipuláciu sa vám bude hodiť bezdrôtový variant, pri ktorom ale myslite na alternatívny zdroj napájania – najčastejšie z integrovanej batérie, ktorú možno dobíjať, alebo z vymeniteľných batérií. Veľa starostí aj času vám ušetrí mikrofón s USB rozhraním, ktorý jednoducho prepojíte s počítačom a môžete začať nahrávať. Navyše už má v sebe zabudovanú zvukovú kartu.

Eliminujte rušivé zvuky

Nahrávanie zvuku si uľahčíte kúpou dodatočného vybavenia, vďaka ktorému zároveň dosiahnete kvalitnejší záznam. Významným pomocníkom je POP filter, ktorému sa niekedy ľudovo hovorí „pľuvadlo“. Ide o filter, ktorý eliminuje výrazné hlásky B a P, ktoré môžu na výslednom zvukovom zázname pôsobiť rušivo.

Stojan a držiak pre lepšiu manipuláciu

Upevnenie mikrofónu na stojan vám umožní nastaviť si ho do požadovanej výšky a lepšiu manipuláciu s mikrofónom. Veľkú úlohu ale hrá materiál, z ktorého je stojan vyrobený – príliš lacný stojany nie sú stabilné a negatívne ovplyvňujú zvukový záznam. Nutnou súčasťou je tiež držiak, do ktorého mikrofón vsuniete.

RODE NT-USB Mini – malý, ale šikovný

Kondenzátorový mikrofón vybavený USB-C portom ocenia všetci streameri a hráči PC hier, ktorí zháňajú kvalitný mikrofón. RODE NT-USB mini dokáže presne zamerať váš hlas a potlačiť zvuky z okolia, takže výsledkom je čo najčistejší zvukový záznam. Súčasťou mikrofónu je integrovaný POP filter pre elimináciu rušivých hlások a magnetický stojan pre stabilné umiestnenie na stole.

Trust GXT 242 – to najlepšie pre streamovanie alebo podcast

Ideálny mikrofón pre všetkých vlogerov, streamerov alebo podcasterov, ktorých cieľom je čo najkvalitnejší zvukový záznam. Mikrofón zaznamenáva zvuk prichádzajúci spredu bez toho, aby venoval pozornosť šumu z pozadia, a navyše je vybavený POP filtrom pre čo najlepší výsledok. Pri nahrávaní si ho jednoducho umiestnite na stôl pomocou tripodu s protivibračným držiakom a cez USB konektorom ho pripojíte k počítaču alebo notebooku.

Trust GXT 252 + Emita – profesionál vo svojom odbore

Chcete svoje podcasty alebo streamovanie posunúť na ďalšiu úroveň? Skutočne kvalitného zvuku vám pomôže dosiahnuť profesionálny stolný USB mikrofón Trust GTX 252 s radom užitočného príslušenstva. Potlačenie nežiaduceho šumu spoločne s veľkým POP filtrom s dvojitou clonou sa postará o bohatý a čistý zvukový záznam. Mikrofón buď upevníte na trojnohý statív, alebo na pohyblivé rameno s protivibračným držiakom.

Obohaťte aj vy svoj podcast, vlog alebo live stream o čistý a kvalitný zvuk. Zo širokej ponuky mikrofónov si vyberie na Heureka.sk (českí zákazníci môžu vyberať mikrofon k PC na Heureka.cz), kde máte jednotlivé produkty zoradené podľa obľúbenosti. Porovnajte ich medzi sebou z hľadiska parametrov, príslušenstva aj ceny a nezabudnite sa inšpirovať tiež recenziami overených používateľov.