Úvod Technika a Internet Majte vždy prehľad o tom, čo sa deje u vás doma

Majte vždy prehľad o tom, čo sa deje u vás doma

1257
0
ZDIEĽAŤ

Hoci tam práve nie ste. Teraz je to totiž jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým. Žiadne zložité a nákladné kamerové systémy, ktorých inštalácia i cena odradí nejedného z nás. Vďaka fotopasci, ktorá zachytí všetko, čo sa u vás deje, kým ste mimo domu, si teraz môžete svoj majetok spoľahlivo ochrániť.

Ako na to? Skutočne veľmi jednoducho…

Od poľovníkov do našich domácností

To, čo bolo pôvodne určené na ochranu lesnej zveri, dnes využíva čoraz viac slovenských domácností. Fotopasca už skutočne nie je žiadnou raritou a pochvaľuje si ju čoraz viac ľudí, ktorí sa aj vďaka nej cítia bezpečnejšie, respektíve ich byty či domy sú lepšie chránené.

Šikovná vecička, akou fotopasca nesporne je, pritom pôvodne slúžila poľovníkom i ochranárom. Bola vyvinutá na pozorovanie zveri, ktorú tak mali pod dohľadom, rovnako ako pytliakov. No to, čo kedysi odkrývalo taje lesa, v súčasnosti napomáha pri efektívnej ochrane majetku. Fotopasca totiž dokáže zachytiť akýkoľvek pohyb a následne ho vie odoslať aj na váš mobil či e-mail.

Informovaní o všetkom

Kým nie sme doma, môžeme tak konečne ostať pokojní. Fotopasca je dokázateľne účinnou alternatívou kamerového systému, nakoľko nielenže zaznamená všetky pohyby v objekte, ale vás o nich aj informuje prostredníctvom sms alebo e-mailu. Nečudo, že dopyt po nej stále vzrastá.

Dôvodom je okrem jej funkčnosti aj väčšia dostupnosť a skutočne jednoduché nastavenie. Oproti kamerovému systému nie je potrebné napájanie na elektrickú sieť, fotopasce sú vodeodolné a môžu byť umiestnené aj do exteriérov , na čo boli koniec-koncov pôvodne určené, keďže vydržia aj veľké mrazy.

Fotopascu si zakúpite v každej dobrej predajni s poľovníckymi potrebami a ceny za ňu sa hýbu v stoeurových hodnotách, všetko v závislosti od jej funkcií.

HD kvalita aj MMS-ka

Tie kvalitnejšie fotopasce okrem zaslania informatívnej sms-ky či e-mailu dokážu vyhotoviť fotografie s naozaj dobrým rozlíšením. Snímku vám tak odošlú do vášho telefónu, prípadne do mailovej schránky.

Na našom trhu je niekoľko desiatok druhov fotopascí, pričom okrem štandardných, tzv. klasických fotopascí – tie ukladajú fotografie na SD kartu, nájdete aj také, ktoré zábery odošlú hneď po vyhotovení na váš mobil alebo e-mail. A práve fotopasce s funkciou MMS sú najčastejšie využívanými na ochranu súkromného majetku. Navyše sú schopné vyhotoviť naozaj dobre rozpoznateľné zábery, niektoré aj v HD kvalite. Ak vám fotografia nepostačuje, nájdu sa i také, ktoré vedia vysielať živý prenos prostredníctvom internetu.

Široké využitie fotopascí

Ako už bolo spomenuté, fotopasca bola kedysi využívaná najmä na sledovanie a ochranu divej zveri, čoraz viac si ju však okrem súkromných majiteľov nehnuteľností zaobstarávajú aj samosprávy, ktorým pomáhajú odhaľovať čierne skládky aj poškodzovanie cudzieho majetku.

Sú totiž jednoduché na inštaláciu aj údržbu, preto si, ak sa chcete cítiť bezpečnejšie a ochrániť svoj majetok, pokojne jednu zaobstarajte aj vy.