Úvod Dom, byt a záhrada 5 dôležitých vecí, ktoré majte pri kúpe novej sedačky na pamäti

5 dôležitých vecí, ktoré majte pri kúpe novej sedačky na pamäti

1047
0
ZDIEĽAŤ

Kúpa novej sedačky je veľká vec, ktorú neradno podceniť. Sedacia súprava je predsa dominantou každej obývačky, a tak logicky všetci chceme mať tú najštýlovejšiu, najkvalitnejšiu a najpohodlnejšiu pohovku u seba doma. Skôr však, ako si jednu takú zaobstaráte, mali by ste dobre zvážiť všetky pre a proti, aby ste si neskôr nebúchali hlavu o stenu, či presnejšie novú sedačku o každý roh v byte. Jednoducho, sedacie súpravy nevyberáme každý deň, a tak si takýto krok musíme starostlivo premyslieť a nekupovať mačku vo vreci.

Čo všetko je treba zvážiť a na čo nezabudnúť, aby ste boli so svojou sedačkou stopercentne spokojní?

Rada číslo 1: Kvalita za rozumnú cenu

Rozpočet, ktorým disponujeme, je nezanedbateľný fakt, ktorý je zároveň aj tým najrozhodujúcejším faktorom, ktorý opvlyvní výber a kúpu novej sedačky. Lebo, čo si budeme nahovárať, všetky tie dizajnové kúsky v magazínoch o bývaní sú sice úžasné, ale väčšina z nás môže o nich asi len snívať. To však nie je dôvod na smútok, nielen premrštená cena robí sedačku sedačkou, aj za rozumné peniaze už dnes môžete mať krásny kúsok, stačí si vybrať dobrého predajcu, čo mt-nabytok.sk rozhodne je. Potom ostáva už len nechať sa inšpirovať množstvom skvelých sedacích súprav, ktoré majú v ponuke.

Rada číslo 2: Priestor

Možno vás ani tak neškrtia financie, ako skôr priestory, ktoré obývate. A tak, hoci by ste veľmi túžili po tej dokonalej koženej sedačke veľkosti XXL, nádherne priestrannej a mäkučkej, do panelákovej obývačky ju prosto nevtesnáte, ani keby ste sa ako snažili. Nik však netvrdí, že aj menšia a praktickejšia sedacia súprava nemôže byť pohodlná.

V úplnom úvode si teda najprv dôkladne zmerajte rozmery vašej izby a miesta, kam chcete sedačku umiestniť, nech presne viete, s akým priestorom môžete počítať.

Rada číslo 3: Funkcia a účel sedačky

Chcete dvojmiestnu alebo radšej sedačku veľkú ako letisko? S úložným priestorom či pokojne bez? Na čo vám má sedačka slúžiť? Budete ju využívať aj na spanie, čiže oceníte, keď je roztiahnuteľná alebo si na nej iba po večeroch posedíte? Toto všetko zvážte vopred, inak sa môže stať, že kúpite niečo, čo nepotrebujete.

Rada číslo 4: Dizajn verzus pohodlie

Pri výbere vhodnej sedačky zvažujte aj to, či vám bude daný model ladiť so zvyškom nábytku, respektíve s izbou ako takou, či je aj taká pohodlná, ako je pekná a tiež, či zbytočne nepreplatíte len za to, že ide o dizajnérsky kúsok. Skrátka, aby boli cena a kvalita v rovnováhe.

Rada číslo 5: Kvalita sedačky

Vždy vás fascinovali kožené sedacie súpravy a sľúbili ste si, že raz si jednu takú zakúpite aj vy? V tom prípade smelo do toho, ale dobre si preverte, či sa jedná o kožu kvalitnú, dobre udržiavateľnú a tiež, či nie je cena takejto sedačky zbytočne nadhodnotená. V každom prípade je materiál, z ktorého je sedačka vyrobená, veľmi dôležitým aspektom, ktorý dôsledne zvážte. Ak máte doma totiž štvornohého miláčika, ktorý rád vysedáva s vami pri telke, sedacia súprava zo semišu nebude zrejme tou najrozumnejšou voľbou a vy skôr oceníte čo najpevnejší a ľahko umývateľný poťah sedacej súpravy.

Vecí, na ktoré pri kúpe sedačky musíme myslieť, najlepšie ešte pred odchodom do obchodu, je pravdaže viac. Možnosti dopravy a následného vynesenia sedačky až k vám domov (aj na siedme poschodie bytovky), reklamačné podmienky, ktoré vám obchod, kde si ju zaobstaráte, ponúka aj životnosť sedačky. Veď si ju predsa nekupujete na rok či dva, a tak chcete mať tú najlepšiu a najkvalitnejšiu, akú len mať môžete. A aj si ju zaslúžite.