Úvod Dom, byt a záhrada Leveling system – Váš kľúč k dokonalej podlahe

Leveling system – Váš kľúč k dokonalej podlahe

206
0
ZDIEĽAŤ
Leveling system - Váš kľúč k dokonalej podlahe

Čo je leveling system?

Leveling system je zvyčajne 3-zložkový systém, ktorý slúži na odstránenie prebytočných okrajov pri pokládke dlaždíc. Väčšina nivelačných systémov pozostáva z klinu, svoriek a nivelačného nástroja.

Ako vybrať vhodný leveling system?

Podlahársky priemysel sa neustále vyvíja. Každý rok na trh prichádzajú nové produkty a techniky. Jedným z najnovších pokrokov v oblasti podláh je zavedenie leveling systémov. Tieto systémy môžu urýchliť inštaláciu a tiež vám môžu pomôcť získať lepšie vyzerajúci hotový produkt. Na trhu dnes existuje veľa rôznych typov vyrovnávacích systémov dlaždíc, takže môže byť ťažké vedieť, ktorý je pre vaše potreby najideálnejší. V tomto článku si povieme o niektorých najbežnejších typoch a o tom, čo ponúkajú, aby ste sa mohli čo najlepšie rozhodnúť, ktorý si z nich vyberie pre svoj projekt.

Spony a kliny na vyrovnávanie dlaždíc

Tento typ vyrovnávacieho systému dlaždíc vyžaduje, aby ste najskôr položili na podlahu tuhnúcu hmotu. Niektorí výrobcovia odporúčajú, aby ste ho pred pokračovaním nechali absorbovať 30 minút. Pod každú dlaždicu umiestnite dve spony. Tieto klipy majú otvor, cez ktorý môžete vložiť klin. Kliny v systémoch spona a klin majú často na spodnej časti sériu zubov, ktoré môžete použiť na utiahnutie klinu na svoje miesto. Tie sa používajú na zabezpečenie toho, aby boli dlaždice správne zarovnané proti sebe. Zatlačte na hornú časť svoriek pre pevné uchytenie obtočte drôt tesne okolo predmetu a dokončite odstrihnutím prebytku. Kliny sú opakovane použiteľné, preto ich uchovávajte v nádobe a uložte na bezpečné miesto.

Skrutka a matica

Systém skrutky a matice na vyrovnávanie dlaždíc je patentovaný systém, vďaka ktorému je použitie dištančných vložiek rýchle a bez námahy. Všetko, čo musíte urobiť, je otáčať vyrovnávač dlaždíc, kým nedosiahne skrutku na vrchu. Tento dizajn pomáha inštalatérom utiahnuť uzávery iba jednou rukou. Je to užitočné najmä vtedy, keď potrebujete položiť veľa veľkoformátových dlaždíc. Sú opakovane použiteľné.

Výhody používania leveling systému

Výhodou použitia leveling systému je, že vaša podlaha bude dokonale vyrovnaná. Zabraňuje tiež nerovnomernosti škárovacej hmoty, ktorá môže spôsobiť vyskočenie niektorých dlaždíc. Niektorí ľudia váhajú s inštaláciou vyrovnávacieho systému dlaždíc, pretože si myslia, že inštalácia môže byť komplikovaná. Vôbec to tak však nie je, pretože na YouTube je veľa inštalačných videí, ktoré vás jednoducho prevedú celým procesom. To znamená, že nebudete musieť tráviť hodiny skúšaním, ako si ho nainštalovať sami. Pri práci však nezabúdajte ani na kvalitné pracovné oblečenie. Vedzte, že používanie leveling systému je hračka. Nič zložité ako prevíjanie elektromotorov, ktoré treba nechať na odborníkov. Podlahu si ľahko vyrovnáte aj sami.