Úvod Zaujímavosti Ako sa obliecť na karnevalovú párty?

Ako sa obliecť na karnevalovú párty?

117
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa obliecť na karnevalovú párty?

Karneval je časom skvelých hier a večierkov s priateľmi a známymi. V minulosti sa organizovali honosné plesy, kde kraľovali splývavé šaty až po zem a farebné masky. Dnes sú akcie tohto typu čoraz menej bežné a ako kreácie sa vyberajú kokteilové šaty a ihličkové podpätky. Stojí za to mať na pamäti povahu udalosti, aby Váš outfit čo najlepšie zodpovedal. Ako sa obliecť na karnevalovú párty? Určite fenomenálne, čo však bude sprievodným motívom a aké vybrať doplnky? Odpoveď nájdete v tomto texte.

Karnevalová zábava – ples ako má byť

Napriek tomu, že akcie a zábavy sú organizované v modernom štýle, môže sa stať, že nás čaká skutočný karnevalový ples. Naša kreácia potom môže byť naozaj honosná a fenomenálna. Dlhé šaty až po zem v spoločnosti nadýchaného bolerka sa perfektne hodia k vysokým opätkom, ktoré môžu mať podobu stĺpika alebo ihličky. Po vzore vracajúcich sa trendov z 80. rokov si môžeme dovoliť nadýchané rukávy, neóny a flitre – určite zažiarime a naša kreácia upúta pozornosť a bude ladiť s karnevalovým lookom. Metalické a trblietavé saténové šaty budú vyzerať skvele s čiernym žaketom a jemnými šperkami. Pri skladaní kostýmu na karnevalovú zábavu stojí za zváženie veľké množstvo tancov, ktoré nás čakajú. Ak sa tým budeme riadiť, stojí za to vybrať si obuv, ktorá nám zaistí komfort cez celý večer (ak nie celú noc!). Dámske lodičky sú veľmi ženské, hodia sa prakticky ku každej štylizácii a poskytujú chodidlám primeraný komfort. Ide o nazúvacie topánky na nízkom stĺpiku, so zaoblenou špičkou. Lodičky v štýle Mary Jane majú prídavný remienok na vrchu chodidla, sú veľmi pôvabné a dokonale sa hodia k dámskym šatám – jednoduchým, maxi aj rozšíreným midi.

Párty s témou alebo komorné stretnutie? Zlaďte outfit podľa príležitosti

Karnevalová zábava môže mať rôzny charakter. V prípade spomínaného plesu sa oplatí staviť na vznešené štylizácie, krásne šaty a výrazné doplnky. Ak je sprievodný motív špecifikovaný, napríklad konkrétna epocha, oplatí sa dať do nášho outfitu niečo, čo ju charakterizuje. Môže to byť vejár, parochňa alebo saténové rukavičky po lakte – to všetko závisí od sprievodnej témy podujatia. Keď ideme na intímne stretnutie s blízkymi alebo kolegami, mali by sme sa vzdať úchvatných kreácií s množstvom flitrov či mašličiek. Namiesto toho sa na domácu párty oplatí zvoliť pohodlnú štylizáciu s veľkolepým doplnkom. Môže to byť lesklý kardigán, kabelka z lesklej kože alebo elegantné šperky. Oblečenie na karnevalový večierok by malo byť pohodlné a zdôrazňovať povahu stretnutia. Ak máme možnosť sa s outfitom vyblázniť – poďme na to a určite sa postaráme o dobrú náladu a jedinečnú atmosféru. Elegantné priestory a domáce párty si vyžadujú iný outfit ako ples organizovaný v špeciálne vyhradenej miestnosti. Za zmienku však stojí správny výber doplnkov, ktoré dokážu okoreniť každú štylizáciu.