Úvod Dom, byt a záhrada Drevená podlaha pre zdravú domácnosť

Drevená podlaha pre zdravú domácnosť

105
0
ZDIEĽAŤ
Drevená podlaha pre zdravú domácnosť

Kvalitná drevená podlaha dokáže bezpochyby prispieť ku kráse interiéru. Veľa ľudí si avšak neuvedomuje, ako tento prvok môže prispieť aj k zlepšeniu zdravia celej domácnosti. Aké sú základné benefity, ktorými drevená podlaha prispieva k zdraviu?

Zlepšenie kvality vzduchu

Kvalitné drevené podlahy sú vyrobené z prírodných materiálov, ktoré neobsahujú škodlivé látky alebo také preparáty, ktoré by sa časom mohli dostať do ovzdušia alebo pokožky človeka. Takto vyrobené podlahy nielenže vôbec neprispievajú k znečisťovaniu vzduchu v domácnosti, ale dokonca aj absorbujú a udržiavajú nadbytočnú vlhkosť, čo vedie k lepšej kvalite klímy v interiéri. Znížená vlhkosť v miestnosti okrem iného zníži riziko vzniku plesní, čo ocenia najmä ľudia s alergiami alebo astmou.

Úľava od alergénov

Kvalitné drevené podlahy tiež pomáhajú zmierniť príznaky alergií a astmy tým, že vytvárajú podmienky v ktorých sa alergény horšie zdržiavajú. Okrem toho sú takéto podlahy jednoducho udržiavateľné a dajú sa ľahko vyčistiť. V porovnaní s kobercami výrazné znižujú výskyt roztočov a usádzanie prachu. Ide o benefity, ktoré sú podľa nášho názoru dôležité nie iba pre alergikov, ale aj všetky domácnosti – obzvlášť s deťmi alebo domácimi miláčikmi.

Pomoc pri bolesti chodidiel a kĺbov

Drevená podlaha je prirodzene teplá a mäkká, čo znamená, že môže byť príjemnejšia pre vaše chodidlá v porovnaní s tvrdými podlahami. Chôdza bosou nohou môže pomôcť s uvoľnením napätia a dokonca zmierniť bolesti chrbtice či bolesťami chodidiel. Práve chodidlami vnímate najlepšie reliéf, štruktúry a textúry dreva, čo môže byť naozaj príjemný vnemový zážitok. V neposlednom rade, chodenie po drevenej podlahe je taktiež prospešné pre kĺby a kosti, pretože poskytujú prirodzený odpor proti skĺznutiu a udržiavajú správne zapojenie svalov.

Prirodzene ukľudňujúci účinok

Drevená podlaha ako prírodný materiál má pri pohľade prirodzené ukľudňujúci účinok. Ide o podobný efekt, ktorý môžete zažiť napríklad pri pohľade na obrázok lesa alebo iného prírodného prvku. Takýto interiér poskytuje podmienky pre oddych, zníženie stresu a dokonca zlepšenie tvorivosti.

Zlepšenie akustiky priestoru

Hluk je generovaný hlavne chodením po podlahe a môže ho byť počuť jednak v celej miestnosti/príbytku, ale nesie sa aj do pod/nad podlažia. Práve drevené podlahy, obzvlášť ak sú celoplošne nalepené, vytvárajú nezameniteľnú akustiku v priestore, potláčajú klopkajúci efekt či nárazy a zvuk tak nerezonuje miestnosťami ako napríklad pri dlažbe. Takéto prostredie poskytuje pokoj a vyžaruje komfort.

Veríme, že vám tento článok priblížil ďalšie nové benefity kvalitnej drevenej podlahy pre vašu domácnosť. Veľa ľudí si vyberá toto riešenie najmä z dôvodu estetiky a trvácnosti, no je dobré vedieť, že zoznam benefitov je výrazne dlhší.