Úvod Zdravie a Štýl Je lepšia Fit lopta ako kancelárske stoličky?

Je lepšia Fit lopta ako kancelárske stoličky?

1094
0
ZDIEĽAŤ

Sed na fit lopte je v dnešnej dobe čoraz obľúbenejší. Fit lopta umožňuje dynamický sed s drobnými pohybmi panvy, čo striedavo aktivuje jednotlivé svaly okolo chrbtice. Rýchlo ste dali bokom vo vašej kancelárií všetky kancelárske stoličky? Nie je to až taká zdravá alternatíva ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Na fit lopte, ktorá sa uvádza ako rehabilitačná pomôcka, sa dá sedieť rovnako nezdravo s podsunutou hlavou a zosunutým chrbtom ako pri normálnych stoličkách. Fit lopta nie je stolička je len jej alternatívou. Preto dynamický sed na nej nemal trvať dlhšie ako tridsať minút. Na začiatok by ste mali na lopte stráviť len okolo dvadsať minút. Únava trupového svalstva je oveľa väčšia na fit lopte, ako na stoličke. Pri dlhších intervaloch je lepšie využívať ergonomické stoličky.

Práve ergonomická stolička je pohodlnejšia ako klasická stolička, pretože sú užívateľsky prívetivejšie. Všetky funkcie môžete ľubovoľne upraviť, až pokým nebudete maximálne spokojný. Znižujú riziko bolesti chrbta, krku a tiež aj znižujú tlak na boky. Ku ergonomickej stoličke, je dobré ak si do kancelárie zadovážite aj výškovo nastaviteľný stôl. Budete si tak môcť presne nastaviť stôl aby vám vyhovovala výška.