Úvod Dom, byt a záhrada Hľadáte kvalitné matrace pre dokonalý spánok? Poradíme vám

Hľadáte kvalitné matrace pre dokonalý spánok? Poradíme vám

349
0
ZDIEĽAŤ
dokonalý matrac

Matrac je pre náš život dôležitejší, ako si mnohí myslia. Okrem toho, že je to len povrch na ktorom spíme, vie náš život ovplyvniť nielen pozitívne, ale aj negatívne. Ak sa s výberom uponáhľame alebo si na ňom nedáme záležať, môžeme trpieť nielen únavou a vyčerpanosťou, ale aj mnohými zdravotnými problémami.

Matrace pre deti

Pri kúpe matraca pre vaše dieťa by ste mali byť omnoho ostražitejší, ako je tomu v prípade matracov pre dospelých. Práve deti totiž trávia v postieľke veľmi veľa času a preto by mala byť jeho kvalita a funkcie na prvom mieste. V praxi platí, že detské matrace by mali byť tvrdšie, aby im poskytovali dokonalú oporu pre chrbticu a kosti. Použiť však môžete aj strednú tvrdosť, no mäkké sa neodporúčajú.

To, aký výrobok im dáte do postieľky by malo záležať aj od ich spánku. Ak sa dieťa neustále počas noci hmýri a pretáča, môžete mu zaobstarať tvrdší matrac. Naopak, ak dokáže v jednej polohe prespať celú noc, vyberte skôr stredne tvrdý, aby ste zabránili preležaninám. Najmenej vhodným materiálom je pamäťová pena a molitan, ktoré môžu vážne poškodiť ich vývoj.

Dospelí majú viac možností

Kým deťom musíme dopriať dokonalý matrac, ktorý podporí ich vývoj, u dospelých je situácia o niečo jednoduchšia. Vyberať si môžeme nielen z rôznych luxusných prevedení, ale aj z penových a pružinových. Rozdiely medzi nimi sú veľké a preto ich treba prispôsobiť hmotnosti, veľkosti a požadovaným funkciám. Penové matrace sa vedia dokonale prispôsobiť telu a použiteľné sú aj v prípade polohovateľných roštov.

Nie sú však vhodné pre ľudí s ťažšou hmotnosťou, pretože sa skôr opotrebujú. Vyrobené bývajú najčastejšie z pamäťovej alebo studenej peny. Pružinové matrace rozdeľujeme na bonellové a taštičkové. Práve taštičkové nie sú prepojené na susedné pružiny a tak sa vedia lepšie prispôsobiť telu. Bonellové pružiny sú úplne iné, pretože sú navzájom poprepájané a záťaž sa prenáša aj na okolité pružiny. Odpoveď na otázku, ktorý matrac je pre človeka najlepší neexistuje. Dôvodom je, že každý človek je úplne iný a matrac by mal byť prispôsobený jeho postave a požiadavkám. Ak by ste si ich chceli pred kúpou vyskúšať na vlastnej koži, je možné urobiť to v špecializovaných predajniach.

V tomto prípade odporúčame matrace materasso, ktoré sú zárukou kvality. Objednať si ich môžete aj priamo z pohodlia domov a to online cez e-shop. Nemusíte tak strácať čas návštevami rôznych predajní, kde si vyberiete len ťažko. Materasso ponúka široký sortiment matracov, z ktorých si vyberie každý.